Zavřít reklamu

Hodinky od Applu složité na ovládání opravdu nejsou a na většinu funkcí si i méně zkušený uživatel dokáže přijít sám. Přesto se zde ale najdou i ty, o kterých tolik lidí neví a právě na ně se v dnešním článku zaměříme.

h

Prohlížení webových stránek

Pokud byste se v nabídce nativních aplikací pro Apple Watch snažili najít Safari nebo jakýkoliv jiný webový prohlížeč, hledali byste maně, i tak se ale webové stránky na Apple Watch dají vcelku pohodlně prohlížet. Nejdříve si musíte příslušnou stránku přeposlat do SMS nebo na e-mail propojený s hodinkami. Po otevření stránky už jen klepněte na odkaz a stránka se vám načte. Nečekejte ale zázraky co se rychlosti prohlížeče týče, navíc na malém displayi není prohlížení úplně pohodlné. Jako nouzové a rychlé řešení to ale stačí, samozřejmě jen tehdy, pokud si vytvoříte například speciální e-mailový účet, kde budete mít pouze webové stránky, abyste nemuseli ve zprávách odkazy dohledávat.

Vymazání dat stránek

Většině uživatelům paměť v hodinkách stačí, a to hlavně díky tomu, že aplikace v nich mnoho místa nezabírají. Jestli máte ale ve vnitřní paměti Apple Watch stažené podcasty, hudbu či fotografie a do toho prohlížíte webové stránky, místo může docházet rychle. Pro vymazání dat stránek na hodinkách otevřete Nastavení, klepněte na Obecné a nakonec na Data stránek. V této sekci už jen klikněte na Smazat data stránek, potvrďte dialogové okno a vše bude hotovo.

Použití funkce Handoff

Perfektní provázanost Apple zařízeních potvrzuje například Handoff, kdy se po otevření určité aplikace například na iPhonu zobrazí v docku na Macu a po rozkliknutí na Macu zase v přepínači aplikací na iPhonu. Handoff ale můžete aktivovat i na vašich hodinkách, a to opravdu jednoduše. Přímo na Apple Watch otevřete Nastavení, sjeďte k sekci Obecné a klepněte na Handoff. Aktivujte přepínač Zapnout Handoff, čímž zajistíte, že se aplikace, kterou na hodinkách otevřete, objeví v přepínači aplikací na iPhonu a v docku na Macu. Pro zapnutí prostřednictvím telefonu otevřete aplikaci Watch, dále vyberte Obecné a aktivujte přepínač Zapnout Handoff.

Soukromí oznámení

Pokud vám přijde zpráva či jiná notifikace, může se stát, že si ji přečte i někdo jiný, kdo zrovna vidí na obrazovku vašich hodinek. Naštěstí si můžete nastavit, že se podrobnosti oznámení zobrazí až po klepnutí na něj. V iPhonu otevřete aplikaci Watch, vyberte Oznámení a zapněte přepínač Soukromí oznámení. Pro aktivaci přímo na vašem zápěstí se přesuňte do Nastavení, vyberte Oznámení a aktivujte přepínač Soukromí oznámení.

Snímek obrazovky hodinek

Pokud chcete poslat screenshot, většinou to uděláte na iPhonu, protože na malém displayi hodinek mnoho zajímavého obsahu nebývá. Jestli ale přesto chcete někomu snímek obrazovky poslat, je to opravdu jednoduché. Nejdříve se v hodinkách přesuňte do Nastavení, klepněte na Obecné a v sekci Snímky obrazovky aktivujte přepínač Zapnout snímky obrazovky. Pro vyfocení pak stačí stisknout zároveň digitální korunku a boční tlačítko, screenshot se uloží do alba Fotoaparát. Pro aktivaci na vašem iPhonu v aplikaci Watch přejděte na Obecné a zapněte přepínač Zapnout snímky obrazovky.

.