Zavřít reklamu

V dnešní době se často více vyplatí na komunikaci používat chatovací aplikace jako je Messenger či WhatsApp, pro jejich funkčnost musíte ale mít neustále k dispozici internetové připojení, což ne všichni uživatelé mají. V telefonních hovorech jako takových chybu neuděláte a nelze zde nic složitého nastavit, existují zde však možnosti, o kterých jste možná ještě nevěděli. Právě na ty se podíváme.

Skrytí vašeho čísla

Pokud z nějakého důvodu nechcete, aby se volaný dozvěděl vaše číslo, na iPhonu si jej můžete skrýt bez nutnosti doinstalovat aplikaci třetích stran. Pro skrytí se přesuňte do nativního Nastavení, vyberte sekci Telefon a zde klepněte na položku Zobrazit moje ID. Přepínač Zobrazit moje ID aktivujte. Upozorňuji však, že někteří lidé hovory od skrytých čísel nepřijímají a proto se jim nedovoláte, navíc pokud vám volaný hovor nezvedne, tak se samozřejmě ani na skryté číslo nemůže nijak dovolat.

Přesměrování hovorů

Mnoho uživatelů může mít čísel hned několik, třeba osobní a pracovní. iPhony XR a novější a velká část Android zařízení podporují možnost dvou čísel v jednom telefonu, pokud jich ale máte více, stejně vám to nepomůže. Naštěstí si můžete jednoduše zapnout přesměrování hovorů z jakéhokoliv čísla na to vaše primární, musíte ale mít nějaký telefon navíc. Pokud si přesměrování chcete aktivovat, na iPhonu otevřete Nastavení, klepněte na Telefon a následně na Přesměrování hovorů. Zapněte přepínač Přesměrování hovorů a v sekci Příjemce zadejte telefonní číslo, na které chcete hovor přesměrovat.

Zapnutí funkce Při řízení nerušit

Asi každý uživatel produktů od kalifornské společnosti důvěrně zná funkci Nerušit, díky které se uživatel může lépe soustředit na vykonávanou činnost hlavně za pomoci nastavení rozvrhů nebo povolených volání. Ne všichni však používají možnost, díky které se vám lépe bude soustředit na řízení. Abyste si ji podle vašich preferencí nastavili, opět otevřete nativní Nastavení, klepněte na Nerušit a sjeďte o něco níže k sekci Při řízení nerušit. U ikony Aktivovat nastavte, zda chcete funkci zapnout ručně z ovládacího centra, automaticky na základě detekce pohybu nebo při připojení k Bluetooth v autě. U ikony Automaticky odpovídat vyberte z možností Nikomu, Posledním, Oblíbeným nebo Všem kontaktům. V sekci Text odpovědi si můžete odpověď přepsat. Poté, co vám při řízení někdo z povolených kontaktů zavolá, automaticky se mu odešle zpráva.

Zapnutí Wi‑Fi hovorů

V České republice je pokrytí signálem celkem bezproblémové, i přesto se na odlehlejších místech mohou vyskytovat problémy, kdy je spojení nekvalitní nebo se hovor neprovede vůbec. Všichni čeští operátoři ale podporují Wi‑Fi hovory, kdy se hovor provede přes Wi‑Fi síť, nikoliv přes tu od operátora. Pro zapnutí stačí otevřít Nastavení, přesunout se k Telefon a klepnout na Wi‑Fi hovory. Přepínač se stejným názvem Aktivujte.

Nastavení zařízení, na kterých budete moci hovory uskutečnit

Pokud jste v Apple ekosystému a kromě iPhonu vlastníte například iPad nebo Mac, při hovoru jistě znáte ten pocit, kdy se vám rozezní celý stůl a vás to vyruší při důležité práci. Pro vypnutí zařízení, na kterých se hovor bude přijímat, rozklikněte Nastavení, dále Telefon a nakonec ikonu Na ostatních zařízeních. Buď můžete (de)aktivovat přepínač Hovory na ostatních zařízeních úplně nebo jen pro některá zařízení o něco níže v tomto nastavení.

.