Zavřít reklamu

Streamovací služby zaměřené na hudbu se v poslední době těší obrovské popularitě a nic nenasvědčuje tomu, že by se to mělo v blízké budoucnosti změnit. Jedna z nejoblíbenějších služeb je právě ta od Applu, která sice stále na Spotify co se počtu předplatitelů týče ztrácí, kvalitou se s ní ale měřit rozhodně může. V dnešním článku se dozvíte o funkcích, které jste možná ještě nevěděli, ale používání Apple Music vám rozhodně zpříjemní.

Zobrazení textu u skladeb

Apple Music nabízí skvělou funkci pro ty, kteří si u poslechu své oblíbené hudby rádi zpívají, ale většinou neznají texty. Pokud si chcete text zobrazit, pusťte si hudbu, otevřete obrazovku Právě hraje a klikněte na ikonu Text. Při přehrávání se text označuje podle zpěvu interpreta. Rozhodně zde nenajdete texty všech vašich oblíbených umělců, poměrně velké množství jich ale Apple Music nabízí.

Nastavení ekvalizéru

Jestli organizujete menší party nebo oslavu, kde chcete pouštět hudbu, může se vám stát, že vám charakteristika zvuku nevyhovuje. Apple Music nabízí ekvalizér, který sice není tak propracovaný jako například ve Spotify, obsahuje ale poměrně hodně předvolených funkcí. Abyste jej použili, přesuňte se do Nastavení, vyberte sekci Hudba a klepněte na Ekvalizér. V něm už si můžete zvolit styl hudby, který potřebujete. Na oslavu či party to rozhodně stačí, ve chvíli, kdy byste ale měli pouštět hudbu na veřejném prostranství, daleko více se hodí služba Tidal díky bezkonkurenční kvalitě zvuku.

Vytváření stanic

Apple Music vytváří doporučené playlisty podle toho, co aktuálně posloucháte a máte v knihovně. Pokud se vám však líbí konkrétní skladba nebo umělec a chcete poslouchat hudbu podobného žánru, můžete si vytvořit stanici. Stačí si umělce či skladbu vyhledat, dlouze podržet prst a z kontextové nabídky, která se vám zobrazí, vybrat možnost Vytvořit stanici. To samé můžete udělat na obrazovce Právě hraje. Stačí klepnout na Další a opět na Vytvořit stanici. Doporučené skladby se začnou přehrávat.

Přizpůsobení spotřeby dat

Co si budeme nalhávat, data u nás nejlevnější nejsou a streamování jich může poměrně hodně vyčerpat. V Apple Music se dá spotřeba přizpůsobit. Otevřete Nastavení, přesuňte se k položce Hudba a klikněte na tlačítko Mobilní data. Pokud nechcete používat data pro Apple Music vůbec, vypněte přepínač Mobilní data. Jestli streamovat a stahovat chcete, ponechte přepínač zapnutý a zapněte přepínače Streamování a Stahování. Ve chvíli, kdy máte dat více a nevadí vám vyšší spotřeba, můžete si zapnout přepínač Vysoká kvalita streamování.

Sledování přátel

Pokud rádi sledujete, co vaše okolí poslouchá, v Apple Music to není žádný problém. Přesuňte se na kartu Pro vás, nahoře otevřete Můj účet a pak klepněte na Zobrazit profil. Zde už stačí kliknout na ikonu Sledujte další přátele a vybrat si buď z kontaktů, kteří hudbu sdílejí, nebo klepnout na možnost Spojit se přes Facebook. Jestli naopak nechcete mít profil veřejný, stačí se na kartě Pro vás opět přesunout na Můj účet, klepnout na Upravit a v části KDO MŮŽE SLEDOVAT VAŠI AKTIVITU vybrat ikonu Lidé, které vyberete.

.