Zavřít reklamu

Apple spustil nové žebříčky popularity v rámci Apple Music. Speciální playlisty s nejpřehrávanějšími skladbami jsou dostupné ve 116 zemích světa včetně České republiky. Nechybí ani globální žebříček sdružující nejhranější písně z celého světa.

Apple v pátek vydal malou aktualizaci, která obsahovala mimo jiné i novinku ve formě národních žebříčků a celkového globálního žebříčku popularity. Jde o klasický TOP 100, ve kterém se objevují ty nejpopulárnější skladby na Apple Music, a to jak dle celosvětového výběru, tak také dle zemí, kde je Apple Music k dispozici. V České republice se tak uživatelé dočkaly oficiálního „first party“ žebříčku a nemusí se spoléhat na výběry třetích stran. Vzhledem k tomu, že za žebříčky stojí přímo Apple, se dá očekávat, že reflektují realitu ze 100 %.

O aktuálnost žebříčků se bude starat každodenní „reset“, který probíhá vždy v devět hodin ráno našeho času. Uživatelé tak vidí každodenní statistiky o tom, co je zrovna v Apple Music „in“ a čemu naopak popularita upadá.

.