Zavřít reklamu

Přizpůsobení haptické odezvy

V posledních několika verzích operačního systému iOS máte o něco bohatší možnosti, co se týče přizpůsobení haptické odezvy. Pokud například chcete aktivovat pouze haptickou odezvu – nikoliv zvuky – u klávesnice vašeho iPhonu, spusťte Nastavení -> Zvuky a haptika -> Odezva klávesnice, a proveďte požadované přizpůsobení.

​​

Přizpůsobení ukazatele stavu baterie

Váš jablečný smartphone vám kromě jiného také umožňuje nastavit si způsob zobrazování stavu baterie. Pokud chcete zobrazit stav baterie v horní části displeje vašeho iPhonu, spusťte Nastavení -> Baterie, kde na závěr stačí už jen aktivovat položku Stav baterie.

Úpravy iMessage

Pokud na vašem iPhonu často využíváte službu iMessage, určitě vás potěší, že již od příchodu iOS 16 máte možnost do jisté chvíle zpětně upravit odeslanou zprávu. Příjemce zprávy se pochopitelně o úpravách dozví. Pokud chcete upravit odeslanou iMessage, stačí na zprávě dlouze podržet prst a poté v menu, které se vám zobrazí, zvolit Upravit.

Výstrahy ohledně extrémního počasí

V letním období se musíme často potýkat s extrémními vedry, nebo naopak se silnými bouřkami. Nativní Počasí na vašem iPhonu vás dokáže včas upozornit na extrémní změny počasí a poskytnout vám užitečné výstrahy. Spusťte Počasí, klepněte na ikonku vpravo dole a poté vpravo nahoře klepněte na ikonku tří teček. V menu zvolte Oznámení a aktivujte položky Extrémní počasí a Hodinová předpověď srážek.

Změna stylu nofitikací

iPhony nabízí spoustu možností přizpůsobení, a to včetně možnosti přizpůsobení zobrazování notifikací na uzamčené obrazovce iPhonu. Pokud si chcete změnit způsob zobrazování oznámení na zamčené obrazovce, spusťte na iPhonu Nastavení -> Oznámení, kde si můžete prohlédnout veškeré možnosti a zvolit variantu, která vám bude nejvíce vyhovovat.

.