Zavřít reklamu

Aplikaci Zprávy zvládne obsluhovat opravdu kdokoliv, což je samozřejmě dobře. Několik skrytých funkcí se zde však také najde, a pokud si chcete komunikaci zjednodušit, rozhodně dočtěte tento článek do konce.

Synchronizace mezi zařízeními

Výhoda Apple produktů je jejich perfektní provázanost, kdy například na SMS zprávu můžete odpovědět i na iPadu či Macu, aniž byste svůj telefon hledali. Pokud si však tuto funkci chcete pro určité zařízení vypnout nebo zapnout, je to opravdu jednoduché. Otevřete aplikaci Nastavení, přesuňte se k sekci Zprávy a klepněte na Přeposílání zpráv. Zde můžete zapnout nebo vypnout odesílání pro všechna svá zařízení kromě hodinek. U těch nastavení změníte tak, že otevřete aplikaci Watch, dále ikonu Zprávy a vyberete si z možností Zrcadlit můj iPhone nebo Vlastní.

Upravení profilu

Ve Zprávách můžete od příchodu iOS 13 přidat ke svému profilu jméno a fotografii. Jestli si chcete profil upravit, klepněte nahoře na ikonu tří teček, kde vyberte Upravit jméno a fotku. Jednoduše můžete své jméno a fotografii vložit. U volby Sdílet automaticky si vyberte, jestli chcete údaje sdílet s kontakty, nebo se vždy zeptat. Pro dokončení nastavení klepněte na Hotovo.

Posílání textových zpráv místo iMessage

iMessage je bezesporu daleko výhodnější než SMS zprávy. Může se ale stát, že uživatel, kterému chcete zprávu poslat, nemá připojení k internetu nebo mu z nějakého důvodu iMessage nefunguje korektně. Jestli chcete mít jistotu, že mu zpráva dorazí, přesuňte se do Nastavení, vyberte možnost Zprávy a zapněte přepínač Poslat jako SMS. Pokud nebude mít protistrana k dispozici iMessage, zpráva se automaticky pošle jako SMS.

Efekty ve zprávách

Pokud posíláte zprávu někomu, kdo vlastní iPhone či jiné Apple zařízení a má zapnuté iMessage, můžete k ní přidat efekty. Uděláte to tak, že na tlačítku pro odeslání podržíte prst. Zobrazí se vám efekty Bouchnutí, Hlasitě, Mírně a Neviditelný inkoust. Nahoře se ještě můžete přepnout do sekce Obrazovka, kde jsou k dispozici další efekty.

Zobrazení počtu znaků

Při odesílání SMS zpráv se jako jedna SMS počítá zpráva o délce 160 znaků bez diakritiky nebo 70 znaků s diakritikou. Po překročení se sice odešle, účtuje se však jako několik zpráv. Pokud chcete mít kontrolu, kolik váš text má znaků, otevřete Nastavení, níže vyberte Zprávy a zapněte přepínač Počet znaků. Při psaní se vám nad textem bude zobrazovat, kolik znaků jste napsali.

Benjamin Levíček

Slepota není slepá ulice!

I když jsem nevidomý, snažím se překonávat bariéry a v žádném případě to neberu negativně. Studuji osmileté gymnázium, velice rád sportuji, hraji na hudební nástroje a poznávám nové lidi. Zajímám se o technologie, zejména pak o Apple, nezavrhuji ale ani jiné značky.

Všechny články autora

Diskuze k článku

  Jak dopadne poslání zprávy na androidový telefon, když je volba Poslat jako sms vypnutá? Od známé s novým iPhonem 7 začaly chodit její zprávy (dříve sms z iPhone 5) na můj e-mail z adresy „její telefonní číslo“@mms.t-mobile.cz a my nevíme, čím to je. Může to být výše uvedeným nastavením?

  Dobrý den, chtěl jsem si zapnout na iPhone přeposílání zpráv, ale tato volba v nastavení není. Na Macu mi nelze přijímat ani odesílat, dokonce se nemohu ani přihlásit. Na obou zařízeních mám aktuální systém. Díky za případnou radu.

  Mu6ete mi prosím radši poradit jak mám nastavit abych mohl zjistit zda zpráva byla odeslána, doručena, přečtená? Na androidu to fungovalo bezchybně, tady myslím ze začátku jo, teď ios 14.8 myslim a nic. Děkuji.

  Dobrý den, u sms se mi přestalo objevovat datum, což mi činí dost problémů. Když ťuknu na starou zprávu, skočí mi na první místo se systémovou hodinou odeslání a nemá datum přijetí ani odeslání. Umíte poradit, jak na to?

  Dobrý den. Může mi někdo poradit jak nastavit SMS zprávy na aiphone 7 bez efektů. Pokaždé když juknu na odeslání zprávy tsk se mi zobrazí poslat z efektem a za to si můj operátor účtuje jako MMS zprávu. Prosím poraďte jak postupovat při odeslání SMS zprávy bez efektu? Děkuji moc.

  Zdravím, z nějakého důvodu mi nejde stáhnout offline mapy. Vždy to napíše něco se pokazilo…. Zkusil jsem snad vše, restartovat router, stáhnout přes data, restartovat telefon, smazat a znovu nainstalovat aplikaci…. Zkrátka nic nefungovalo a teď už si nevím rady. Nemáte někdo s podobným problémem zkušenosti? Moc děkuji za radu

celý text

Čtěte více.