Zavřít reklamu

Aplikaci Zprávy zvládne obsluhovat opravdu kdokoliv, což je samozřejmě dobře. Několik skrytých funkcí se zde však také najde, a pokud si chcete komunikaci zjednodušit, rozhodně dočtěte tento článek do konce.

Synchronizace mezi zařízeními

Výhoda Apple produktů je jejich perfektní provázanost, kdy například na SMS zprávu můžete odpovědět i na iPadu či Macu, aniž byste svůj telefon hledali. Pokud si však tuto funkci chcete pro určité zařízení vypnout nebo zapnout, je to opravdu jednoduché. Otevřete aplikaci Nastavení, přesuňte se k sekci Zprávy a klepněte na Přeposílání zpráv. Zde můžete zapnout nebo vypnout odesílání pro všechna svá zařízení kromě hodinek. U těch nastavení změníte tak, že otevřete aplikaci Watch, dále ikonu Zprávy a vyberete si z možností Zrcadlit můj iPhone nebo Vlastní.

Upravení profilu

Ve Zprávách můžete od příchodu iOS 13 přidat ke svému profilu jméno a fotografii. Jestli si chcete profil upravit, klepněte nahoře na ikonu tří teček, kde vyberte Upravit jméno a fotku. Jednoduše můžete své jméno a fotografii vložit. U volby Sdílet automaticky si vyberte, jestli chcete údaje sdílet s kontakty, nebo se vždy zeptat. Pro dokončení nastavení klepněte na Hotovo.

Posílání textových zpráv místo iMessage

iMessage je bezesporu daleko výhodnější než SMS zprávy. Může se ale stát, že uživatel, kterému chcete zprávu poslat, nemá připojení k internetu nebo mu z nějakého důvodu iMessage nefunguje korektně. Jestli chcete mít jistotu, že mu zpráva dorazí, přesuňte se do Nastavení, vyberte možnost Zprávy a zapněte přepínač Poslat jako SMS. Pokud nebude mít protistrana k dispozici iMessage, zpráva se automaticky pošle jako SMS.

Efekty ve zprávách

Pokud posíláte zprávu někomu, kdo vlastní iPhone či jiné Apple zařízení a má zapnuté iMessage, můžete k ní přidat efekty. Uděláte to tak, že na tlačítku pro odeslání podržíte prst. Zobrazí se vám efekty Bouchnutí, Hlasitě, Mírně a Neviditelný inkoust. Nahoře se ještě můžete přepnout do sekce Obrazovka, kde jsou k dispozici další efekty.

Zobrazení počtu znaků

Při odesílání SMS zpráv se jako jedna SMS počítá zpráva o délce 160 znaků bez diakritiky nebo 70 znaků s diakritikou. Po překročení se sice odešle, účtuje se však jako několik zpráv. Pokud chcete mít kontrolu, kolik váš text má znaků, otevřete Nastavení, níže vyberte Zprávy a zapněte přepínač Počet znaků. Při psaní se vám nad textem bude zobrazovat, kolik znaků jste napsali.

.