Zavřít reklamu

Jak na iPhone poslat iMessage jako SMS je postup, který vyhledává mnoho uživatelů. Mohlo by se zdát, že možnost výběru odeslání jako iMessage nebo SMS musí být v nativní aplikaci Zprávy zkrátka samozřejmostí. Ve skutečnosti je to ale bohužel o dost komplikovanější. Přímočaré odeslání SMS funguje pouze tehdy, kdy protější strana nemá iPhone, případně kdy nemá aktivované iMessage. Apple se ve všech ostatních případech snaží za každou cenu tlačit své iMessage a upřednostňuje je před SMS, což může způsobit komplikace. Pojďme se proto společně podívat, jak na iPhone poslat iMessage jako SMS.

Ruční odeslání nedoručené zprávy

Máte-li aktivní iMessage, a tak stejně je má zapnuté i protějšek, tak iPhone každou zprávu automaticky odešle právě jako iMessage. Možnost odeslání zprávy jakožto SMS se ve výchozím nastavení zobrazí pouze tehdy, kdy se z nějakého důvodu po delší době nepodaří iMessage doručit. O tom vám aplikace Zprávy dá vědět jednoduše tak, že u zprávy, která se nepodařila odeslat, zobrazí červený vykřičník v kroužku. Pro odeslání jako SMS stačí, abyste na neodeslané zprávě podrželi prst, a poté klepnuli na Poslat jako textovou zprávu.

Automatické opětovné odeslání

Chcete mít jistotu toho, že při nemožnosti odeslání iMessage provede iPhone po nějaké době automatické odeslání SMS, a to bez nutnosti ručního potvrzení, jak je uvedeno výše? Jestliže ano, tak je nutné aktivovat funkci Poslat jako SMS, která tohle zaručí, a to následovně:

  1. Přejděte na vašem iPhonu do aplikace Nastavení,
  2. Zde následně níže rozklikněte kolonku Zprávy.
  3. Jakmile tak učiníte, tak níže aktivujte Poslat jako SMS.

Aktivací výše uvedené funkce dojde k automatickému odeslání SMS v případě, že se nepodaří z nějakého důvodu odeslat iMessage. To znamená, že nebudete muset zprávy kontrolovat a případně manuálně odesílat jako SMS, jak je uvedeno v předchozí sekci článku. Pokud si všimnete toho, že se iMessage delší dobu neodesílá a není doručená, tak na ní pořád můžete podržet prst a stisknout Poslat jako textovou zprávu.

Vynucené odeslání

Jakožto SMS můžete odeslat pouze tu zprávu, kterou se nepodařilo odeslat skrze službu iMessage, pokud ji máte aktivní. To znamená, že zprávu, která se odeslala a doručila jako iMessage, už následně nemůžete odeslat jako SMS. Dává to smysl, jelikož po doručení iMessage máte zkrátka jistotu toho, že se zpráva objevila na zařízení příjemce, takže není třeba SMS odesílat. Občas ale zkrátka může přijít situace, kdy tak jako tak potřebujete nutně SMS odeslat – naštěstí existuje fígl, který vám to umožní:

  1. Prvně si klasicky napište zprávu a připravte se na její odeslání.
  2. Jakmile tak učiníte, tak zprávu klepnutím na šipku odešlete.
  3. Ihned poté na právě odeslané zprávě podržte prst.
  4. Následně rychle v menu, které se zobrazí, stiskněte Poslat jako textovou zprávu.

Zkrátka musíte stihnout odeslat zprávu jako SMS ještě předtím, než dojde k doručení iMessage, což zpravidla trvá opravdu krátkou dobu, takže musíte být velmi rychlí. Jakmile se zpráva doručí jako iMessage, už ji nelze odeslat znovu jako SMS, takže případně bude nutné postup zopakovat a být ještě rychlejší.

Redaktor (nejen) magazínu Jablíčkář, kterého baví informační technologie všeobecně. Kromě práce jsou jeho vášní také sportovní automobily. O společnosti Apple píše již několik let a život bez jablečných produktů už si nedovede představit.

Všechny články autora

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více.