Zavřít reklamu

Od představení nových Apple Watch Series 7 nás dělí už jen několik dní. To by se mělo odehrát již příští úterý 14. září, kdy Apple hodinky odhalí po boku nových iPhonů 13. Přesto se ale internetem šíří zprávy o komplikacích na straně jejich produkce, kvůli čemuž stále visí otazníky nad tím, zdali se jejich představení nepřesune na jiný termín. Letošní generace by tolik revolučních novinek nabídnout neměla. To ale neznamená, že nebude mít co nabídnout, ba naopak. V tomto článku si proto shrneme 5 věcí, které očekáváme od Apple Watch Series 7.

Zbrusu nový design

V souvislosti s Apple Watch Series 7 se nejčastěji hovoří  o příchodu zbrusu nového designu. Není již žádným tajemstvím, že se Apple chystá pro lehké sjednocení designu v případě svých produktů. To ostatně můžeme vidět již nyní při pohledu na iPhone 12, iPad Pro/Air (4. generace) či 24″ iMac. Všechna tato zařízení mají něco společné – ostré hrany. Přesně takovouto změnu bychom pak měli vidět i v případě očekávaných jablečných hodinek, které se tak přiblíží ke svým „sourozencům.“

Jak by nový design mohl vypadat nastínil například výše přiložený render, který ukazuje Apple Watch Series 7 v plné kráse. Další pohled na to, jak by hodinky mohly vypadat, nabídli čínští výrobci. Ti totiž na základě úniků a dalších dostupných informací vyvinuli a uvedli na trh věrné klony jablečných hodinek, které se sice nepyšní zrovna dobrou kvalitou zpracování, zato nám však nabízejí pohled na to, jak by produkt mohl vlastně vypadat. V takovém případě je ale nutné si domyslet zmiňované zpracování na applovské úrovni. Podrobněji jsme se tomuto tématu věnovali v níže přiloženém článku.

Větší displej

S novým designem jde ruku v ruce i o kapku větší displej. Apple naposledy zvětšil velikost pouzdra u Apple Watch Series 4, které si polepšily z původních 38 a 42 mm na 40 a 44 mm. Jak to tak vypadá, opět nastal ideální čas na lehké zvětšení. Podle doposud dostupných informací, které pramení z uniklé fotografie zobrazující řemínek, by měl Apple tentokrát navyšovat o „pouhý“ milimetr. Apple Watch Series 7 proto přijdou ve velikostech s 41mm a 45mm pouzdrem.

Uniklý snímek řemínku Apple Watch Series 7 potvrzující zvětšení pouzdra
Snímek pravděpodobně koženého řemínku potvrzující změnu Zdroj: Twitter

Kompatibilita se staršími řemínky

Tento bod přímo navazuje na výše zmiňované zvětšení velikosti pouzder. Nabízí se proto poměrně jednoduchá otázka – budou starší řemínky kompatibilní s novými Apple Watch, anebo bude nutné zakoupit nové? V tomto směru se více zdrojů přiklání ke straně, ž zpětná kompatibilita bude samozřejmostí. Ostatně tak tomu bylo i v případě již zmiňovaných Apple Watch Series 4, které taktéž navyšovaly velikosti pouzder.

Na internetu se ale také objevily názory pojednávající o opaku – tedy že Apple Watch Series 7 nebudou schopné fungovat v kombinaci se staršími řemínky. Tuto informaci sdílel údajný zaměstnanec Apple Storu, avšak nikdo si není jistý, zdali má smysl jeho slovům věnovat pozornost. Prozatím to každopádně vypadá tak, že s používáním starších řemínků nebude sebemenší problém.

Vyšší výkon & výdrž baterie

O výkonu či samotných možnostech čipu S7, který se v Apple Watch Series 7 s vysokou pravděpodobní objeví, se žádné bližší informace neobjevily. Když ale budeme vycházet z předcházejících let, konkrétně tedy z čipu S6 v Apple Watch Series 6, který nabízel o 20 % vyšší výkon ve srovnání s čipem S5 z předchozí generace, můžeme očekávat zhruba stejný nárůst i v případě letošní řady.

Poměrně zajímavější to pak je v případě baterie. Ta by se měla dočkat zajímavého zlepšení, a to pravděpodobně díky změnám v případě čipu. Některé zdroje hovoří o tom, že se Applu podařilo zmenšit již zmiňovaný čip S7, díky čemuž v těle hodinek zbývá více místa pro samotnou baterii.

Lepší monitoring spánku

Po čem také jablíčkáři delší dobu volají, je lepší monitoring spánku. Ten už sice v rámci jablečných hodinek funguje již od operačního systému watchOS 7, avšak je nutné uznat, že v ne úplně nejlepší podobě. Zkrátka vždy je prostor pro zlepšení a Apple by jej tentokrát teoreticky mohl využít. Nutno ale podotknout, že respektované zdroje podobnou vychytávku nezmiňovaly. Jablečná společnost by systém teoreticky mohla vylepšit prostřednictvím softwarové aktualizace, ale rozhodně by nebylo na škodu, kdyby přišlo vylepšení po stránce hardwaru, které by navíc bylo podstatně přesnější.

Render iPhone 13 a Apple Watch Series 7
Render očekávaného iPhonu 13 (Pro) a Apple Watch Series 7 Zdroj: youtube.com

Diskuze k článku

    Já mám za to, že pouzdro Apple Watch se nezvětšovalo nikdy. S příchodem Watch 4 se zvětšil display, ale pouzdro zůstalo stejné, nebo naopak bylo nepatrně tenčí.

celý text

Čtěte více