Zavřít reklamu

Tradiční zářijová keynote je prakticky za dveřmi a od představení nejočekávanějších jablečných produktů letošního roku nás tedy dělí už jen pár týdnů. Jako první se nám představí nová generace iPhone 13, po jejímž boku se taktéž odhalí hodinky Apple Watch Series 7. Právě ty by letos měly přijít se zajímavou změnou na straně designu, která je aktuálně více než potřeba. Právě design hodinek se totiž od Series 4 prozatím nikterak nezměnil. A jak to tak vypadá, již nyní relativně přesně víme, jak by nové „watchky“ mohly vypadat.

Klon Apple Watch Series 7
Zajímavý klon očekávaných Apple Watch Series 7

Teprve před několika týdny internetem proletěly CAD snímky očekávaných Apple Watch Series 7, které ukazovaly zajímavou změnu designu. Na první pohled je patrné, o co Applu v tomto případě jde. Pravděpodobně se snaží sladit design všech svých produktů, jelikož nové hodinky po stránce vzhledu připomínají iPhone 12 či iPad Air. Samozřejmě tímto narážíme na obecně hranatější design a ustoupení od zaoblených hran, které jsou pro dosavadní „watchky“ typické. Existence těchto CAD snímků prakticky okamžitě využily čínské společnosti a přinesly na trh „dokonalé“ kopie Apple Watch. Ačkoliv na první pohled vypadají lacině, tak ve skutečnosti nám tyto novinky dávají zajímavý pohled na možný design Apple Watch Series 7. Navíc by se měly tyto klony prodávat za pouhých 60 dolarů, tedy necelých 1 300 korun.

Nejedná se navíc ani o neobvyklou situaci. Design jablečných produktů je totiž s trochou nadsázky unikátní a není tedy divu, že se jej čínské firmy snaží napodobit. Úplně stejně tomu bylo například u Apple AirPods. Design těchto sluchátek a jejich nabíjecího pouzdra totiž inspiroval výrobce po celém světě. Pojďme se ale vrátit k očekávaným hodinkám. Snímky těchto povedených klonů sdílel uživatel Twitteru vystupující jako Majin Bu. Ten ukázal hned několik zmiňovaných klonů v různých barevných variantách, což jde navíc ruku v ruce s původními spekulacemi a úniky. Apple Watch Series 7 by totiž měly přijít ve stejném barevném provedení jako například AirPods Max či již vzpomínaný iPad Air. Nutno ale podotknout, že v tomto směru jdou kopie svou cestou a stejné barvy u nich nenajdete.

Věrné kopie očekávaných Apple Watch:

Majin Bu následně ještě dodává, že klony hodinek jsou dostupné ve dvou variantách, a tedy z hliníku a nerezové oceli. Jejich podoba ale může někomu až nahánět hrůzu, jelikož je jasné, že kdyby Apple Watch Series 7 skutečně vypadaly takto, tak by pravděpodobně dvakrát velký úspěch neměly. To se dá poměrně snadno vysvětlit. Tyto na první pohled věrohodné kopie totiž byly vyvinuty a vyprodukovány v nesmírně krátkém časovém horizontu, kvůli čemuž se tak úplně nepřihlíželo na kvalitu jejich zpracování. Například usazení displeje vypadá poměrně neohrabaně a působí, jakoby sklo teprve leželo na pouzdru hodinek, zatímco v případě dosavadních Apple Watch je perfektně zasazeno v jejich těle. Nejlépe na tom pak není ani digitální korunka.

Design je samozřejmě subjektivní téma a ne vždy se dokážete zavděčit každému. Když se ale na tyto klony jablečných hodinek podíváme z dálky a lehce přimhouříme obě oči, tak musíme uznat, že je jejich podoba vcelku povedená. Především se opět jedná o změnu, která je po letech zkrátka potřeba a dokáže tak osvěžit celou produktovou sérii. Co na tento design říkáte vy? Jedná se o správný krok, anebo se měl Apple raději držet zaobleného těla?

Redaktor a student. Mimo redaktorskou činnost se také zajímá o svět populárních technologií. Svůj volný čas věnuje studiu a svým nejbližším.

Všechny články autora

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více.