Zavřít reklamu

Řada jablíčkářů používá spolu se svými Apple produkty také bezdrátová sluchátka AirPods. Někdo dává přednost high-endovým náhlavním AirPods Max, jinému vyhovují “špuntová” AirPods Pro, jiní si zase vystačí s klasickými AirPody první nebo druhé generace. V dnešním článku si představíme několik tipů a triků, které se budou hodit všem majitelům těchto sluchátek.

Přesun zvuku z iPhonu na Mac

Pokud kromě iPhonu posloucháte hudbu také na svém Macu, můžete snadno a rychle měnit zdroj zvuku u svých AirPodů. U kompatibilních modelů AirPodů dochází k přepínání zvuku mezi zařízeními, připojenými ke stejnému Apple ID, automaticky. Přepínání ale můžete urychlit i u AirPodů první generace. Ve chvíli, kdy se s nasazenými AirPody přiblížíte k Macu, stačí na levé straně nástrojové lišty v horní části obrazovky kliknout na ikonku reproduktoru a coby zdroj zvuku zvolit AirPody. Pokud zde ikonku nevidíte, klikněte nejprve v levém horním rohu obrazovky na Apple Menu -> Předvolby systému -> Zvuk, a zaškrtnout možnost Zobrazit hlasitost v řádku nabídek.

Automatická detekce ucha

Jednou z funkcí, které nabízí tradiční AirPody, je automatická detekce ucha. Díky této funkci vaše sluchátka rozpoznají, kdy je máte nasazené. Ve chvíli, kdy AirPody sundáte, dojde automaticky k pozastavení přehrávání, po jejich nasazení dojde opět k jeho obnovení. Pokud vám ale tento stav z jakéhokoliv důvodu nevyhovuje, spusťte na svém iPhonu Nastavení -> Bluetooth. Nasaďte si AirPody a poté v menu Bluetooth klepněte na jejich název. V menu, které se vám zobrazí, poté stačí jen deaktivovat položku Automatická detekce ucha.

Změna mikrofonu

Ve výchozím nastavení dochází při používání AirPodů v průběhu hovorů k automatickému přepínání mikrofonu mezi pravým a levým sluchátkem. Pokud chcete, aby byl mikrofon aktivován pouze u jednoho z vašich sluchátek, spusťte na svém iPhonu Nastavení -> Bluetooth. Nasaďte si AirPody a poté napravo od jejich názvu klepněte na . Klepněte na Mikrofon a poté v menu zvolte, u kterého ze sluchátek má být mikrofon aktivován.

Používejte zkratky

Pokud na svém iPhonu používáte nativní aplikaci Zkratky, můžete jednotlivé zkratky využít také při používání vašich AirPodů. Já osobně jsem si oblíbila zkratku AirStudio, která umožňuje pokročilé úpravy hlasitosti, výběr zdroje k poslechu hudby, pokročilá nastavení a mnoho dalšího.

Zkratku AirStudio stáhnete zde.

Přejmenujte své AirPody

Připadá vám výchozí název vašich AirPodů příliš nudný? Žádný problém – na vašem iPhonu jim můžete přidělit jakékoliv jméno. Nasaďte si AirPody a na svém iPhonu spusťte Nastavení. Klepněte na Bluetooth a poté klepněte na ⓘ napravo od názvu vašich AirPodů. V menu, které se vám zobrazí, najděte položku Název, klepněte na ni a pojmenujte AirPody podle svého.

Amaya Tomanová

Nihil nocere

Dítě devadesátek a milovnice Japonska. S oblibou píšu o aplikacích, marketingu, a historii Applu. Baví mě objevovat nové věci, učit se novým postupům a poznávat nové technologie. Mám ráda impresionismus, Boba Dylana a své Apple Watch.

Všechny články autora

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více.