Zavřít reklamu

iPhone, stejně jako každé jiné přenosné zařízení, musíme pravidelně nabíjet. K určení toho, kdy je nabití potřeba, nám pak slouží indikátor stavu baterie. Existuje hned několik různých způsobů, pomocí kterých můžete zobrazit stav baterie vašeho jablečného telefonu. Pojďme se společně v tomto článku podívat na 5 z nich s tím, že prvně si ukážeme všechny možné postupy přímo v rámci iOS a nakonec si ukážeme, jak zobrazit stav baterie iPhonu na vašem Macu, což se v některých případech může hodit. Vrhněme se přímo na věc.

Ovládací centrum

Na každém jablečném telefonu se v pravé části horní lišty zobrazuje ikona baterie, díky které jste schopni přibližně určit stav nabití baterie. Existuje ale postup, pomocí kterého si můžete zobrazit přesná procenta. Na starších iPhonech s Touch ID stačí přejít do Nastavení → Baterie, kde aktivujte Stav baterie – následně se procenta baterie zobrazí v horní liště vedle baterie. Avšak na novějších iPhonech s Face ID, kvůli výřezu, není pro zobrazení tohoto údaje k dispozici dostatek místa. Stav baterie v procentech se tak na těchto novějších telefonech zobrazuje automaticky, bez nutnosti jakékoliv aktivace, po otevření ovládacího centra. To otevřete tak, že přejedete z pravé horní hrany displeje prstem směrem dolů. Procentuální stav nabití baterie se pak zobrazí vpravo nahoře.

Widget

Druhým způsobem, pomocí kterého můžete na vašem iPhonu zobrazit stav nabití baterie, je prostřednictvím widgetu. V rámci iOS jsme se nedávno dočkali opravdu velkého přepracování widgetů, které jsou nově modernější a jednodušší, což ocení naprosto každý. Nyní si v iOS můžete vybrat jeden ze tří widgetů, který vám zobrazí informace (nejen) o stavu nabití vaší baterie. Pro přidání widgetu Baterie přejděte na vašem iPhonu na domovskou stránku, kde přejeďte na plochu úplně vlevo, kde sjeďte dolů a klepněte na Upravit. Následně stiskněte vlevo nahoře ikonu + a vyhledejte widget Baterie, na který klikněte. Pak si vyberte, jaký widget chcete využít, a stiskněte pod ním tlačítko + Přidat widget. Pozici widgetu pak můžete jednoduše přesunout podržením prstu a přetažením na libovolné místo, klidně i na jednotlivé stránky mezi aplikace.

Siri

Informace o přesném stavu nabití baterie vašeho iPhonu zná také hlasová asistenta Siri. Tento způsob můžete využít například tehdy, kdy zrovna nemůžete vzít iPhone do ruky a potřebujete zjistit, zdali nehrozí brzké vybití. Dobrou zprávou navíc je, že informaci o stavu baterie vám Siri sdělí i v případě, že je jablečný telefon uzamknutý, což se hodí. Chcete-li se Siri zeptat na stav baterie, tak ji prvně vyvolejte, a to buď podržením bočního tlačítka či tlačítka plochy, popřípadě vyslovením aktivačního příkazu Hey Siri. Následně už jen stačí vyslovit větu What is my battery life?. Siri vám následně ihned odpoví a sdělí vám přesný procentuální stav nabití baterie.

Nabíjení

V případě, že se váš iPhone vybije na 20 či 10 %, tak se na obrazovce objeví dialogové okno, které vás o této skutečnosti informuje. Tohle okno pak můžete zavřít, popřípadě skrze něj můžete aktivovat Režim nízké spotřeby. V případě, že tento režim aktivujete na starších iPhonech s Touch ID, tak se automaticky začne v pravé části horní lišty zobrazovat procentuální stav baterie, pokud jej tedy nemáte aktivovaný natvrdo. Kromě toho se vám ale přesný stav nabití baterie iPhonu zobrazí v případě, že jej začnete nabíjet, a to jak pomocí kabelu, tak i bezdrátově. Stačí tedy telefon připojit k napájení a následně se rozsvítí obrazovka, na které se zobrazí informace o nabíjení, společně s procentuálním stavem baterie.

baterie iphone

Na Macu

Jak jsem slíbil v úvodu, tak poslední tip pro zobrazení stavu nabití baterie iPhone si ukážeme na Macu. Čas od času se totiž i tato možnost může hodit, například pokud se chcete jednoduše, bez nutnosti zvednutí, podívat, jak na tom iPhone z hlediska nabití je. Nutno zmínit, že ve starších verzích iOS bylo možné jednoduše zobrazit procentuální stav nabití baterie iPhonu. Aktuálně je ale nativně možné zobrazit pouze ikonu baterie, podle které určíte stav nabití přibližně. Učinit tak můžete v případě, že na iPhonu máte aktivní hotspot, po klepnutí na ikonu Wi-Fi v horní liště na Macu. Kromě toho informaci o nabití najdete také v aplikaci Najít, kde stačí přejít do Zařízení, klepnout na váš iPhone, a poté na ikonu ⓘ, kde už se ikona baterie zobrazí. Pokud vám nevadí si zaplatit za aplikaci, která vám informace o stavu baterií na všech vašich Apple zařízeních prozradí z pohodlí jablečného počítače, tak mohu doporučit tu s názvem AirBuddy 2 nebo Batteries.

.