Zavřít reklamu

Mnoho uživatelů si nedovede život bez aplikace Poznámky, popřípadě společně s Připomínkami, představit každodenní fungování. Vzhledem k obrovskému počtu informací, které musíme během dne vstřebat, a se kterými musíme denně pracovat, je prakticky nemožné si cokoliv zapamatovat – a přesně z toho důvodu Poznámky existují. Zapsat si do nich můžete opravdu cokoliv, ať už se jedná o nějakou myšlenku, nápad či cokoliv jiného. Každý ví, že novou poznámku vytvoříte přímo v aplikaci Poznámky, avšak víte o tom, že existuje několik dalších způsobů, jak poznámku vytvořit? V tomto článku se na 5 těchto způsobů podíváme.

Ikona na domovské stránce

Rozhodnete-li se zapsat nějakou poznámku, tak klasicky přejdete na domovskou stránku, kde otevřete skrze ikonu Poznámky, a poté vytvoříte novou poznámku, popřípadě začnete dopisovat obsah do již vytvořené. Poznámku však z plochy můžete vytvořit jednodušeji a rychleji. Konkrétně stačí, abyste na ikoně aplikace Poznámky podrželi prst. Následně už jen stačí z menu vyberte Nová, popřípadě můžete také vytvořit nový seznam úkolů, anebo novou poznámku z fotografie či naskenovaného dokumentu.

jak vytvořit novou poznámku tipy

Ovládací centrum

Novou poznámku můžete na iPhonu také jednoduše vytvořit i z ovládacího centra. Ve výchozím nastavení však tato možnost není přístupná a je nutné, abyste prvek pro vytvoření nové poznámky do ovládacího centra přidali. Nejedná se o nic složitého, stačí na iPhonu přejít do Nastavení → Ovládací centrum, kde sjeďte níže ke kategorii Další ovládací prvky a klepněte na ikonu + u prvku Poznámky. Tímto se prvek přesune výše, kde můžete změnit jeho pořadí zobrazení v ovládacím centru. Následně stačí, abyste ovládací centrum otevřeli, a poté klepnuli na prvek aplikace Poznámky. Perfektní je, že takto můžete vytvořit novou poznámku i z uzamčené obrazovky.

Siri

Další možností, pomocí které můžete vytvořit novou poznámku, je s využitím Siri. Ano, tato hlasová asistentka stále není k dispozici v češtině, a stále s ní musíte mluvit anglicky, popřípadě jiným jazykem, kterému rozumíte. Myslím si však, že v dnešní době ovládá dva nebo více jazyků už prakticky každý, takže to není takový problém. Samozřejmě netvrdím, že je vytváření anglických poznámek úplně ideální, avšak pokud zrovna nemáte volné ruce, popřípadě pokud máte něco důležitého na práci, tak můžete využít právě Siri. Tu stačí klasickým způsobem aktivovat a následně pronést příkaz Take a note. Jakmile tak učiníte, tak se vás Siri zeptá, co do poznámky má vložit, tudíž obsah anglicky (či v jiném jazyce) nadiktujte.

Widget

V rámci iOS 14 přišel Apple s kompletně přepracovanými widgety, které se staly jednoduššími a modernějšími, navíc k tomu všemu je můžete dokonce umístit i na plochu mezi ikony aplikací. Věděli jste o tom, že dokonce existuje také widget z aplikace Poznámky? Bohužel v nové verzi widgetu z této aplikace neexistuje přímo možnost pro vytvoření nové poznámky jako tomu bylo dřív. Skrz tento widget si můžete pouze otevřít některou z vybraných poznámek, a poté do ní začít psát, což samozřejmě rozhodně není k zahození. Nový widget přidáte tak, že se přesunete na domovské stránce úplně doleva, poté dole klepnete na Upravit a následně na ikonu + vlevo nahoře. Následně vyhledejte widget z aplikace Poznámky, vyberte si ten, který vám vyhovuje, a poté stiskněte dole + Přidat widget. Widget si pak samozřejmě můžete přemístit.

Tlačítko sdílení

Novou poznámku můžete vytvořit také z obsahu, na kterém se zrovna nacházíte. Může se jednat například o webovou stránku, obrázek či jiný obsah, u kterého je k dispozici tlačítko sdílení (čtvereček se šipkou). Jakmile na tohle tlačítko klepnete, tak následně v seznamu aplikací vyhledejte a klepněte na Poznámky. Pokud se vám zde tato aplikace nezobrazuje, stiskněte úplně napravo Další a zde na Poznámky klepněte, popřípadě si tuto aplikaci samozřejmě odsud můžete přidat do výběru. Poté se zobrazí rozhraní, kde si stačí zvolit, kam se má poznámka uložit, zároveň můžete také ke sdílenému obsahu cokoliv připsat. Nakonec stačí klepnout na Uložit vpravo nahoře.

.