Zavřít reklamu

Facebook zaznamenal masivní výpadek, se kterým se vázala nedostupnost jeho sítě. Stejně na tom samozřejmě byly i jeho přidružené aplikace, tedy Instagram nebo WhatsApp. Pokud se tak stane příště, buďte na to připraveni s těmito sedmi alternativními sociálními sítěmi. Možná vás pak osloví i jako doplněk již používaných platforem.

Twitter

Kde se jako první dozvíte o tom, že má Facebook výpadek? Samozřejmě, že na Twitteru. Jedná se totiž o celosvětovou síť zaměřenou především na konzumaci informací, zpráv a novinek spíše než jen zjištění, kde jsou vaši přátelé na výletě. Nejsou zde přátelé ale sledující a velká váha je zde brána na předávání, tedy sdílení, obsahu. Nechybí ale ani lajkování nebo komentování různých příspěvků, stejně jako možnost přidávat fotografie a videa. Síť to zkoušela i s příběhy, ale tvrdě narazila a postupně je ruší.

Stažení v App Store

TikTok

Tato platforma založená na krátkých videích vám umožní objevovat ta z celého světa, přičemž zde snadno vytvoříte vlastní, a to za pomoci snadno použitelných nástrojů a skutečně poutavých efektů, včetně těch využívajících rozšířenou realitu. Kdyby nic, tak vám síť poskytne nekonečný proud různého obsahu, který se jednoduše nedá nesledovat. Také proto si získal takovou popularitu, protože i když je více o ničem, než o něčem, skutečně dokáže zabavit. K tomu jsou samozřejmě přítomné různé výzvy a mnoho dalšího.

Stažení v App Store

Clubhouse 

Ten největší boom má asi tato síť již za sebou, nicméně pořád se jedná o poměrně zajímavou možnost sociálního vyžití, které není směřováno na vizuální ale na audio obsah. Výhodou platformy je, že se při konzumaci obsahu nemusíte soustředit očima, ale výhradně ušima. Můžete přitom tedy dělat spoustu jiných činností a až když chcete přispět svou troškou, přihlásíte se o slovo. Samotný koncept pro jeho úspěch nicméně už okopíroval nejen Facebook, ale i Twitter nebo např. Spotify.

Stažení v App Store

Mobilní rozhlas 

Jedná se o sociální síť vašeho, nebo jiného vybraného, města. Ty zásadní informace, které jinak obec sdílí na Facebook, budete mít ihned po ruce i zde. Budete navíc dostávat informace o různých odstávkách, rekonstrukcích, blížící se vichřici, akcích atd. K tomu všemu můžete hlásit i své podněty, co byste rádi vylepšili, ale i pokud narazíte na černou skládku, rozbitou lavičku atd.

Stažení v App Store

Tezu 

Platformu vytvořili maminky pro maminky, protože mateřství může být stejně tak úžasné, jako opravdu těžké. Hledáte-li tedy dobrou radu či špetku porozumění, zajímavé články o všem, co se mateřství týče, bazar s použitým dětským vybavením, nebo chcete-li se jen sejít s ostatními maminkami v okolí, které třeba mají stejně staré děti, je zde Tezu pro vás. Vyjma toho nabízí i tipy na výlety, nebo restaurace s dětským koutkem atd. K tomu je přítomno i hodnocení.

Stažení v App Store

Snapchat 

Platforma patří mezi ty, které jeden čas Instagramu nejvíce zatápěly, a od kterých se síť ostatně také nejvíce inspirovala (např. s příběhy). Pořád má nicméně co nabídnout, protože se snaží jít svou cestou a nekopíruje osvědčené koncepty. Primárně je soustředěna na vizuální obsah, nicméně je přítomen i chat, vzpomínky, nebo mapa, která ukazuje polohu vašich přátel či vybrané příspěvky z vašeho nejbližšího okolí.

Stažení v App Store

EyeEm 

Německé EyeEm má za sebou už dlouhou historii, která je však zaměřena spíše na profesionálnější fotografy. Pokud tedy máte se svými snímky trošku vyšší ambice, můžete je zde nabídnout i k prodeji skrze galerii Getty Image. Můžete snímky poskytnou i do různých soutěží a vyhrávat věcné ceny. Jinak samozřejmě nechybí rozhraní fotoaparátu s možností pořízení záznamu, pokročilá jeho editace, ani možnost lajkování, komentování, sledování uživatelů atd.

Stažení v App Store

.