Zavřít reklamu

Jakmile byla vydána beta OS X Mavericks, všichni nadšeně diskutovali o nových funkcích a hrnuli se k vyzkoušení nového operačního systému. Nové funkce jako Finder s taby, Klíčenka v iCloudu, Mapy, iBooks a další už jsou velmi dobře známé, pojďme se tedy podívat na 7 méně známých funkcí, na které se můžeme těšit.

Plánování funkce Nerušit

Pokud vlastníte iOS zařízení, určitě tuto funkci znáte. Při jejím zapnutí vás nebude nic obtěžovat. V OS X Mountain Lion můžete pouze vypnout upozornění z Notifikačního centra. Plánování funkce Nerušit však jde ještě dále a umožňuje „nerušení“ přesně upravit. Každý den v určitý čas tedy nemusíte být bombardováni banery a upozorněními. Já osobně mám tuto funkci na iOS naplánovanou na určitý čas přes noc. V OS X Mavericks budete moci upravit, jestli se má funkce Nerušit zapnout při připojení počítače k externími displeji, nebo při posílání obrazu na televize a projektory. Lze také při nerušeném režimu povolit určitá volání z FaceTime.

Vylepšený Kalendář

Nový Kalendář už není z kůže. To je změna viditelná na první pohled. Dále budete moci jednotlivými měsíci scollovat. Doposud bylo možné pouze překlikávat měsíce jako stránky. Další novou funkcí je Event Inspector, který při zadání adresy může doplňovat konkrétní body zájmu. Kalendář bude propojen s mapami, které budou dopočítávat, za jak dlouho dorazíte na místo určení ze současné pozice. Na malé mapě bude dokonce i zobrazeno počasí v zadaném místě. Uvidíme, jak budou tyto funkce použitelné v České republice.

Nové nastavení pro App Store

App Store bude mít svou vlastní položku v nastavení. Nyní se vše nachází pod Aktualizací softwaru. Ač je nabídka prakticky stejná, jako v současném Mountain Lionu, tak se zde navíc nachází automatická instalace aplikací.

Oddělené plochy pro více displejů

S příchodem OS X Mavericks se konečně dočkáme pořádné podpory pro více displejů. Dock bude moci být na tom displeji, kde ho zrovna potřebujete a pokud roztáhnete nějakou aplikaci do celoobrazovkového režimu, další obrazovka nebude černá. Co však není tak známé je fakt, že každý displej dostane svoje vlastní plochy. V OS X Mountain Lion jsou plochy sdružené. V OS X Mavericks je však v nastavení Mission Control položka, po jejímž zaškrtnutí mohou mít displeje oddělené plochy.

Posílání zpráv v Notifikačním centru

Současný OS X umožňuje přes Notifikační centrum odesílání statusů na Facebook a Twitter. V OS X Mavericks však lze odesílat z Notifikačního centra i iMessage zprávy. Stačí v nastavení internetových účtů (dříve Mail, Kontakty a Kalendář) přidat iMessage účet. Poté v Notifikačním centru, hned vedle Facebooku a Twitteru, uvidíte tlačítko pro napsání zprávy.

Přesouvání Dashboardu mezi plochami

Mountain Lion nabízí Dashboard mimo plochy, nebo jako úplně první plochu, podle vašeho nastavení. Nikdy jste ho ale nemohli libovolně umístit mezi plochy. To už však v OS X Mavericks bude možné a Dashboard tak bude moci být na libovolném místě mezi otevřenými plochami.

Obnovení iCloud Klíčenky pomocí telefonu a bezpečnostního kódu

Klíčenka v iCloudu je jedna z hlavních funkcí nového systému. Díky ní budete mít uschovaná hesla a zároveň je budete moci obnovit na jakémkoliv Macu. Poslední zmíněná funkce je vázána na váš telefon a čtyřmístný kód, který budete na začátku zadávat. K obnovení pak poslouží vaše Apple ID, čtyřmístný kód a ověřovací kód, který bude zaslán na váš telefon.

Nalezli jste nějakou skvělou funkci v beta verzi OS X Mavericks, o které se moc neví a nemluví? Napište nám o ní do komentářů.

Zdroj: AddictiveTips.com
.