Zavřít reklamu

Na Apple Pay stále čekáme, v českou Siri už ani nedoufáme a otevření Apple Storu v Praze je také v nedohlednu. Skoro by se mohlo zdát, že v Applu ani Českou republiku neznají. Opak je však pravdou, protože na natáčení reklam si kalifornská společnost naši malou zemi poměrně dost oblíbila. Důkazem je i nejnovější reklama na iPhone XR, kterou Apple natočil v naší metropoli.

Reklamní spot s názvem Color Flood si klade za úkol vyzdvihnout širokou škálu barevných variant nejlevnějšího modelu z letošní trojice iPhonů. Ve videu tak vidíme zástupy lidí v modré, červené, žluté, bílé, černé a oranžové (korálové), tedy v barvách iPhonu XR.

Sama o sobě je reklama poměrně nezáživná, českého diváka však upoutá pozornost především známé prostředí, kterým aktéři probíhají. Spot se totiž natáčel na několika známých místech v Praze. Všimnout si můžeme například tunelu pro pěší na metru v Holešovicích, vstupu do metra Vltavská a nepochybně také několik záběrů z lokací v okolí Národního divadla a Nové scény.

Není to přitom vůbec poprvé, co si Apple vybral na natáčení právě Česko. Už před dvěma lety mu skvěle posloužilo Hošťálkovo náměstí v Žatci, kde se odehrával děj hlavní vánoční reklamy Frankie’s Holiday. O pár dnů později se pak společnost pochlubila dalším vánočním videem s názvem Romeo & Juliet, které se pro změnu odehrávalo na Libochovickém zámku a v jeho okolí. Tak o rok později vsadil Apple na Českou republiku, konkrétně pak na Prahu, kde natočil vánoční reklamu Sway. Všechny tři zmíněné snímky si můžete připomenout níže.

iPhone XR ad czech prague
.