iWant

Acutil – aplikace, které potrápí mozkové závity

iWant

Lidský mozek patří mezi nejtajemnější orgán v našem těle. Každým dnem vycházejí nové vědecké studie, které odhalují nové poznatky v oblasti mozkové kapacity, jeho plasticity, myšlení, motoriky a mnoha dalších možností, o nichž pravděpodobně ani nevíme. Z toho důvodu je dobré mozek neustále trénovat a tím neustále pracovat na vlastním seberozvoji.

K tomuto účelu mohou velmi dobře posloužit dvě české aplikace – Acutil trenér mozku a Acutil Minihry. Smyslem a hlavním účelem obou aplikací je trénování paměti, postřehu a logického uvažování prostřednictvím prostřednictvím různých miniher a logických hádanek. Obě aplikace pracují nezávisle na sobě, ale společně tvoří silný celek, který vám může pomoci k efektivnějším výsledkům.

Acutil trenér mozku

acutil1

Každý odborník, ale i laik vám řekne, že by se mozek měl trénovat minimálně jedenkrát denně. V ideálním případě by to mělo být mnohem častěji. Aplikace Acutil trenér mozku se snaží prověřit a zaměstnat váš mozek každý den. Po spuštění aplikace si sami můžete nastavit vlastního trenéra, tedy kolikrát denně vám má přijít upozornění, že je přichystán nový úkol. Maximální počet je omezen na šest a minimálně jeden úkol denně.

Dle zvoleného dávkování naleznete v aplikaci nové hádanky, matematické testy, šifry, písmena, doplňování slov, obrázkovou řadu a mnohem více. Acutil trenér mozku nabízí více jak 200 hádanek, které čekají na rozluštění. Zároveň aplikace uchovává vaše úspěchy a statistiky, za které Acutil trenér mozku uděluje různá ocenění, jako je například poctivec, hádankář, vědec nebo klíčník. U každé hádanky uvidíte i čas, za který jste úkol splnili, ať už správně či špatně. Jak daleko to dotáhnete, záleží jen na uživateli, jeho mozku a logickém uvažování.

Acutil Minihry

acutil2

Každý člověk je svým způsobem hračička a rád testuje nové věci a zkoumá nové prvky. Proč si tedy nehrát efektivním způsobem, který vás nejenom zabaví, ale především v dobrém slova smyslu i potrápí. Nebude to trápení fyzické, nýbrž mentální.

Acutil Minihry je druhá česká aplikace, která se zaměřuje na efektivní procvičování paměti formou miniher. Na výběr máte hned pět her, přičemž každá hra je zaměřena na něco jiného a zároveň prověří nejen logické uvažování, ale i postřeh, paměť, hudební sluch a barvy. V každé hře máte jiný úkol. V první hře musíte zopakovat pořadí barevných kruhů, ve kterém se rozsvítí. Ve druhém úkolu musíte dávat bedlivý pozor na obrazce, jež se zobrazí, a následně je zopakovat. Ve třetím mini úkolu prověříte svůj postřeh. Naopak ve čtvrté hře si procvičíte svůj cit na míchání odstínů barev a v posledním úkolu naopak svůj hudební sluch. U každé hry máte časový limit, za který musíte úkol splnit. Jakmile ho prošvihnete, musíte začít znovu od posledního úkolu.

Jak bylo řečeno, každá minihra skrývá nové možnosti a prověří všechny vaše smysly. Jediné, co se mi na hře nelíbilo, je to, že jakmile jednou hru dohraji, můžu už jen překonávat svůj osobní rekord, jelikož hra nenabízí nové úrovně nebo odemčení nových úkolů, což je velká škoda. Pravda je, že jsem si sice překonal svůj osobní rekord hned několikrát, ale jakmile hru hrajete potřetí, už si pomalu pamatujete, co bude následovat po splnění úkolu.

Závěrečný verdikt

Obě české aplikace mají své mouchy. U trenéra mozku jsem se setkal s tím, že mi hra několikrát za sebou na iPhonu spadla při výběru denní hádanky. Naopak velmi oceňuji nápad s pravidelnými notifikacemi a velkou zásobou hádanek a úkolů. Všechny hry mají svůj zajímavý potenciál, který kdyby pokračoval do dalších úrovní a obtížností, mohl přinést mnohem více zábavy a potrápení našich mozkových neuronů.

Acutil trenér mozku a Acutil Minihry jsou kompletně zdarma ke stažení v App Store na jakékoliv iOS zařízení a mají propagovat doplněk stravy Acutil pro podporu paměti a koncentrace. Tento výrobek je sice v aplikaci zmiňován, nicméně v nikterak rušivé podobě, ani vám ho aplikace nenabízí žádnými vyskakovacími okny k prodeji. Pokud máte rádi logické úlohy či chcete jen potrénovat mozkové závity, v tom případě obě aplikace stojí za vyzkoušení a váš čas.

[app url=https://itunes.apple.com/cz/app/acutil-trener-mozku/id914000035?mt=8] [app url=https://itunes.apple.com/cz/app/acutil-minihry/id893968816?mt=8]