Zavřít reklamu

Nedávno jsme se mohli dozvědět, že Photoshop CC pro iPad nebude zvládat tolik funkcí, kolik se očekávalo. Nyní však přichází s doplňujícími informacemi známý blogger John Gruber.

Podle Grubera je Adobe odhodlané přinést co nejlepší verzi aplikace Photoshop pro iPad. Ve firmě je nyní dedikovaný tým lidí, který se věnuje pouze vývoji verze pro tablet. Navíc si stanovují poměrně přísné termíny.

“Je tedy možné, že po posledních zprávách jsou mnozí zklamaní. Ale každý, komu na Photoshopu záleží, ví, že půjde o běh na dlouhou trať,” tvrdí Gruber.

Jako reakci na zkušenosti betatesterů pak uvádí protiargumenty. Adobe podle něj totiž vzalo celé jádro Photoshopu a přepsalo jej z desktopu na iPad. Na tablet se tak dostane skutečný Photoshop, jen ne zatím v plně funkčně vybavený.

Důraz se přitom klade na slovo zatím. Nikdo totiž neplánoval, že Photoshop vyjde okamžitě se všemi funkcemi desktopové verze. Iterativním vývojem budou funkce postupně přibývat, a díky stejnému jádru už to ani nebude problém.

PSiPadCC1

Z dědictví Photoshopu bude těžit Illustrator

Adobe si tedy prý dává na čas, aby produkt vyladilo. Je nezbytné rovněž veškeré komponenty nad jádrem přizpůsobit dotykovému rozhraní.

Firma původně představila svůj Photoshop CC pro iPad na Keynote v říjnu roku 2018. Uzavřené testování však začalo až letos v květnu. Teprve nyní známe i první dojmy testujících, které jsou dosti rozpačité.

Zpočátku tak bude Photoshop CC schopný nativně otevírat PSD soubory a zvládat pouze základní úpravy. Pokročilé funkce budou přicházet postupně s různými aktualizacemi.

Z dědictví a kódu aplikace Photoshop CC pak bude těžit chystaný Adobe Illustrator pro iPad. Jehož první verze by měla dorazit na podzim roku 2020 v rámci konference Adobe MAX. Aplikace bude součástí předplatného Adobe Creative Cloud.

Zdroj: Bloomberg

.