Zavřít reklamu

Od představení aplikace Photoshop CC pro iPad uběhl už rok. Software je však stále ve vývoji. Nyní bychom se ale konečně měli dočkat vydání ostré verze.

Adobe ukázalo svou tabletovou verzi Photoshop CC na speciální Apple Keynote loni v říjnu. Od té doby jsme mnoho informací neobdrželi a Adobe taktně mlčelo. Serveru Bloomberg se ale podařilo získat interní zprávu, že program dorazí již brzy na iPadOS. Uživatelé pravděpodobně budou zklamáni.

Photoshop CC pro iPad se nyní nachází v uzavřené betaverzi. Adobe vybralo okruh specialistů, kterým dalo přístup k softwaru, aby jej mohli používat a otestovat. Pár z těchto betatesterů poskytlo informace redaktorům Bloombergu.

Pozitivní zprávou je, že Photoshop by měl již brzy vyjít. Negativní je pak vše ostatní. Původně ohlášené funkce jako filtry, pero, vlastní knihovny štětců, vektorové kreslení, editování RAW, chytré objekty, práce s vrstvami, masky a další nebudou na iPadu dostupné.

IPad Photoshop FB

Photoshop bez funkcí, které jej dělají Photoshopem

Betatesteři jsou z vývoje aplikace velmi zklamaní. Verze, která se blíží na iPadOS, má tak daleko do desktopového softwaru, který Adobe slibovalo. Dle uživatelů připomíná spíše aplikace typu Procreate anebo Affinity a i ty jsou prý na vyšší úrovni.

Bloomberg se mezitím dotázal přímo Adobe. Odpověděl Scott Belsky, šéf produktového oddělení. Sdělil, že firma usilovně pracuje, aby dodala ten nejkvalitnější nástroj pro majitele iPadů. Vytvořit plnohodnotný Photoshop ale nakonec zabere déle, než společnost očekávala.

Verze, která brzy vyjít, tak bude jakýmsi základem, k němuž budou časem postupně přibývat chybějící nástroje. Photoshop CC pro iPad bude nabízen jako součást předplatného Adobe Creative Cloud s měsíčními poplatky. Aplikace má nabídnout provázání na veškerý ekosystém Adobe.

.