Zavřít reklamu

Aplikace od Adobe se těší celosvětové popularitě. V drtivé většině se jedná o software určený pro kreativce, který dokáže znatelně usnadnit práci a dosáhnout co možná nejlepších výsledků. Není se proto čemu divit, že tyto programy pro některé lidi fungují jako jejich živobytí. V takovém případě si můžeme ihned vybavit například grafický software jako Adobe Photoshop či Adobe Illustrator.

Adobe má ale také řadu aplikací i pro chytré telefony, kde mohou opět pomoci s nejrůznějšími úkony. Ať už potřebujete software pro úpravu fotografií, PDF dokumentů či cloud pro vaše soubory, v rychlosti vše najdete. V tomto článku se proto podíváme na nejlepší aplikace od Adobe pro iPhone, které rozhodně stojí za to vyzkoušet a aktivně využívat.

Adobe Lightroom

Samozřejmě hned na prvním místě nesmí chybět nic jiného než populární aplikace Adobe Lightroom. Tento software je dobře znám díky své desktopové verzi, kde slouží pro úpravu fotografií a vyznačuje se poměrně rozšířenými možnostmi. V takovém případě je ale nutné zmínit, že je program pro PC a Mac placený a pro jeho používání si musíte zaplatit předplatné přímo u Adobe. To ale u mobilní verze neplatí. Na iPhonech se jedná o bezplatnou aplikaci – přestože i tak disponuje řadou možností a hravě vám pomůže s dokonalou úpravou vašich fotografií a videí!

Aby bylo používání Adobe Lightroom co možná nejpříjemnější, tak zde samozřejmě nechybí detailní tutoriál, který vás dokáže provést aplikací od samotných začátku až k těm nejnáročnějším úkonům. Ostatně to si sami pochvalují i samotní uživatelé. Určitě bychom neměli zapomenout zmínit, že při předplacení se vám prémiové funkce zpřístupní i v rámci mobilní appky a výrazně tak rozšíří vaše možnosti.

Adobe Lightroom pro iOS stáhnete zde

Photoshop Express

Se zmiňovanou aplikací Lightroom jde ruku v ruce i Photoshop. Pro jablečné telefony je k dispozici verze Photoshop Express, který je odlehčenou verzí pro chytré telefony. Každopádně i přesto zde naleznete ty nejdůležitější funkce a obecně spoustu možností jejich využití, což rozhodně přijde vhod. Konkrétně zde naleznete například možnost tvorby pozadí s přechodem, práci s vrstvami, různé motivy a efekty rozřazené do kategorií, nástroje pro retušování snímků, již předpřipravené presety pro usnadnění práce a mnoho dalšího.

Mobilní aplikace Photoshop Express si dokonce poradí s úpravou fotografií ve formátu RAW, u kterých nemá problém se základní či pokročilou korekcí a to včetně případného odstranění mlžného oparu, potlačení šumu či HSL. V některých případech se může také stát, že potřebujete upravit přímo jen specifickou část fotografie. Samozřejmě i to je možné v rámci selektivních úprav, k čemuž slouží vlastní technologie Adobe Sensei. Stručně by šlo shrnout, že s pomocí appky Photoshop Express lze dotáhnout vaše fotky k dokonalosti, pořádně si s nimi vyhrát, nebo je dokonce zkombinovat dohromady a díky prolnutí vrstev tak vytvořit vlastní unikátní projekt či koláž. Tato aplikace je opět k dostání zdarma, avšak vaše možnosti výrazně rozšíří až ve verzi Premium.

Adobe Photoshop Express pro iOS stáhnete zde

adobe photoshop express iphone smartmockups

Premiere Rush

Samozřejmě Adobe nezapomíná ani na fanoušky videí. Právě proto pro chytré telefony nechybí aplikace Premiere Rush, která se přímo na úpravu videa zaměřuje a dokáže si hravě poradit s jeho případnou úpravou. Obecně se jedná o jednoduchý videoeditor s řadou možností a nástrojů. Konkrétně si totiž poradí s uspořádáním videí, zvuku, grafiky či fotografií, dokáže videa oříznout, převrátit nebo zrcadlit, případně přidat do nich obrázky, samolepky a překrytí. Možností je zkrátka spoustu a je opět na každém jablíčkáři, jak se rozhodně je využít. Veškerá práce v rámci aplikace se navíc ukládá ve formě projektů, díky čemuž lze mít odděleně od sebe hned několik rozpracovaných videí.

Určitě také nesmíme zapomenout zmínit další úpravy a efekty, možnost přizpůsobení animovaných titulků, skvělý zvuk, vícestopou časovou osu, anebo případně také jednoduché sdílení. Některé uživatelé také může potěšit, že aplikace dokáže nahrávat video i sama – a to dokonce s rozšířenými možnostmi. V takovém případě se můžete spolehnout buďto na režim Auto, nebo si naopak v režimu Pro sami vše nastavit a to od expozice, přes korekci, ohnisko, rozlišení + rychlost snímků a další. Samozřejmě ani v tomto případě nechybí možnost předplacení prémiové verze odemykající další rozšířené možnosti.

Adobe Premiere Rush pro iOS stáhnete zde

Adobe Acrobat Reader

Aplikaci Adobe Acrobat Reader zná pravděpodobně drtivá většina. Jedná se o profesionální software pro práci s PDF dokumenty, který si mimo jejich zobrazení také poradí s řadou dalších úkonů – například s úpravou, vytvářením a řadou dalších aktivit. Obecně bychom tento program mohli označit za prvotřídní software pro práci s dokumenty ve formátu PDF. Samozřejmě nechybí ani další možnosti – například pro anotaci jednotlivých dokumentů, jejich podepsání, jednoduché a prakticky okamžité sdílení za pomoci odkazu, exportování PDF do DOCX či XLSX, slučování PDF dokumentů či jejich celková organizace.

Adobe Acrobat Reader iphone

Vzhledem k dostupným funkcím se není čemu divit, že je Adobe Acrobat Reader stále považován za krále v oblasti PDF dokumentů. Na druhou stranu je ale nutné zmínit, že některé ze zmiňovaných možností jsou dostupné pouze ve verzi Premium, kterou si musíte u Adobe předplatit. V takovém případě se jedná o funkce pro úpravu textu, formátu a obrázků, export PDF dokumentů do formátů aplikací Microsoft Word a Excel, slučování dokumentů a jejich následná organizace.

Adobe Acrobat Reader pro iOS stáhnete zde

Posuňte svou práci na další úroveň

Jak už jsme zmínili hned v úvodu, software od Adobe se řadí mezi profesionální aplikace, které mohou vaši práci povznést na zcela novou úroveň. Právě proto je na místě si některé z aplikací zpřístupnit a vsadit tedy na kvalitu. Společnost Adobe v rámci svého Creative Cloud nabízí všechny své aplikace v kombinaci s dostupným místem na cloudovém úložišti za měsíční/roční předplatné.

Na druhou stranu je pravda, že pro někoho může být zpřístupnění všech aplikací poměrně zbytečné. Právě proto se ještě nabízí Plán Photoshop, nebo Plán pro digitální fotografii, který zpřístupňuje Photoshop a Lightroom v kombinaci s 1TB úložištěm. Zmiňovaný Plán pro digitální fotografii vyjde navíc o téměř 40 % levněji než celý balíček Creative Cloud. Na předplatném navíc ještě můžete ušetřit jakožto student, který má k dispozici celý balík za 30% cenu.

Dejte kreativitě volný průběh s Adobe

Redaktor a student. Mimo redaktorskou činnost se také zajímá o svět populárních technologií. Svůj volný čas věnuje studiu a svým nejbližším.

Všechny články autora

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více.