Zavřít reklamu

Apple dnes představil druhou generaci svých bezdrátových sluchátek AirPods. Nové AirPods 2 disponují čipem H1, nabízí o 50 % delší výdrž baterie při volání, funkci „Hey Siri“ a především jsou nyní dodávány také s pouzdrem podporující bezdrátové nabíjení.

AirPods se v současné době řadí mezi nejpopulárnější bezdrátová sluchátka a Apple by jim s druhou generací tento status rád udržel. Pro AirPods 2 tak inženýři kalifornského giganta navrhli zcela nový čip H1 (nástupce původního čipu W1), který zrychluje párování, zlepšuje výkon sluchátek a umožňuje aktivovat Siri pouze hlasovým příkazem „Hey Siri“ bez nutnosti použít gesto poklepání.

Hlavní přidanou hodnotou nové generace je především pouzdro s podporou bezdrátového nabíjení. AirPods 2 lze však zakoupit buďto se standardním nabíjecím pouzdrem za 4 790 Kč, nebo s bezdrátovým nabíjecím pouzdrem, kdy komplet vychází na 5 790 Kč. Pouzdro podporující bezdrátové nabíjení je možné samostatně dokoupit za 2 290 Kč, přičemž je kompatibilní také s 1. generací sluchátek. Kapacitou baterie se ale bezdrátové varianta od té standardní nikterak neliší a pouzdra je schopné sluchátkům dodat dalších více než 24 hodin přehrávání.

AirPods pouzdra

Kromě zmíněného nabízí druhá. generace AirPods také o 50 % delší výdrž při uskutečňování hovorů. Zatímco tedy první AirPods vydrží při volání přibližně dvě hodiny, AirPods 2 by v tomto směru měly nabídnou tříhodinovou výdrž. Na nižší spotřebě má zásluhu především nový čip H1, který také vylepšuje párovací proces s jednotlivými zařízeními. Přepínání mezi iPhonem, iPadem a Apple Watch by tak v případě druhé generace mělo být ještě plynulejší a podle slov Applu až dvakrát rychlejší.

AirPods 2 je možné na stránkách Applu a v aplikaci Apple Store zakoupit už od dnešního dne. V kamenných prodejnách pak budou dostupné během příštího týdne.

AirPods 2 FB
.