Zavřít reklamu

AirPods ovládla průzkum zaměřený na bezdrátová sluchátka. V anketě běžných uživatelů ale nezvítězily z důvodu kvality zvuku, nýbrž díky zcela jiným parametrům.

Podklady pro studii poskytli uživatelé napříč celými Spojenými státy. Cílem bylo zjistit, jaké jsou preference uživatelů používajících primárně bezdrátová sluchátka. Ačkoli si Apple vedl velmi dobře, konkurence v podobě Sony a Samsungu mu šlape na paty.

AirPods zvítězila zejména díky jednoduchosti použití, komfortu a přenositelnosti. Právě to jsou hlavní důvody, proč uživatelé ve výsledku volí bezdrátová sluchátka Applu.

Žebříček nejúspěšnějších značek mezi běžnými uživateli:

  • Apple: 19%
  • Sony: 17%
  • Samsung: 16%
  • Bose: 10%
  • Beats: 6%
  • Sennheiser: 5%
  • LG: 4%
  • Jabra: 2%

Na druhou stranu kvalita zvuku je pro uživatele paradoxně nejméně důležitým parametrem. Sotva 41 % majitelů uvedlo, že si AirPods koupili kvůli kvalitě reprodukce. Na druhou stranu u značky jako je Bose, to bylo přes 72 % uživatelů. Očekávání spotřebitelů se u jednotlivých značek výrazně liší.

AirPods 2 jako zástupce kategorie „chytrých sluchátek“

Analytická společnost Counterpoint, stojící za celou studií, dodala ještě další zajímavá čísla. AirPods například tvořila skoro 75 % prodejů všech bezdrátových sluchátek na americkém trhu v roce 2018. Řečí čísel by mělo jít až o 35 milionů prodaných sluchátek.

Dlouho očekávaná druhá generace by měla prodeje ještě posílit a čísla by se mohla vyšplhat až k 129 milionům v roce 2020. Hlavním tahounem příští generace všech sluchátek předních výrobců by měla být integrace hlasových asistentů.

Apple do AirPods 2 plánuje přidat funkci „Hey Siri“, která ještě více zpřístupní a zjednoduší spolupráci s hlasovou asistentkou. Podobnou příležitost určitě využije i konkurence, zejména u Alexy od Amazonu, jež je ve velkém integrována do velkého množství chytrého příslušenství. Nezaostává ani Google Assistant.

Mezi nejužitečnější funkce těchto „chytrých sluchátek“ by pak mělo patřit hlasové navigování, rychlé překládání z cizího jazyka anebo základní dotazy tak, jak je známe ze smartphonů. S ohledem na lokalizaci však bude českého uživatele mrzet absence mateřského jazyka ve všech třech dominantních hlasových asistentech.

Novou generaci chytrých sluchátek tak využijí nejvíce naplno ti, kteří ovládají některý ze světových jazyků. Ostatní se alespoň budou moci těšit na lepší parametry.

Zdroj: Redakce Jablíčkář.cz

Zdroj: Counterpoint

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více