Zavřít reklamu

Podle mnohých je „The Chronic“ z roku 1992 nejlepším albem rappera Dr. Dre a jednou z nejvýznamnějších nahrávek žánru. Jeho fanoušci se ovšem doteď museli spokojit buď s fyzickou kopií, nebo s offline přehráváním – „The Chronic“ totiž dosud není dostupné na žádné streamovací službě.

To se ovšem změní dnes, kdy bude uvedena do provozu služba Apple Music. Právě zde totiž bude mít legendární album svou online premiéru (podle RollingStone se již dříve The Chronic na streamu objevilo, ale bylo v roce 2011 staženo). Není přitom vůbec jasné, proč se dosud nikde jinde neobjevilo, dokonce ani na streamovací službě, u jejíhož zrodu Dr. Dre přímo stál – Beats Music.

Důvodem pro to by snad mohl být soudní spor autora hudby s nahrávací společností Death Row Records o práva, Dre ovšem spor vyhrál a už od roku 2011 vlastní veškerá práva na digitální distribuci „The Chronicle“.

Po albu 1989 od Taylor Swift tak bude mít Apple Music další exkluzivní titul, který posluchači neuslyší, respektive si nepustí přes stream, nikde jinde. Podle The New York Times by navíc mohla na Apple Music proběhnout také další velká premiéra: AC/DC. Slavná australská kapela se prý chystá poprvé nabídnout své skladby pro stream, vedle Apple Music i na Spotify nebo Rdio.

AC/DC otálelo už s digitalizováním své hudby, do iTunes nechaly celou diskografii nahrát až koncem roku 2012. Žádná strana ale zatím příchod AC/DC do světa streamu nepotvrdila.

Zdroj: RollingStone
.