Zavřít reklamu

Dlouho se o nich spekulovalo a jejich představení bylo jen otázkou času. To i díky tomu, že mnohé světové celebrity už s nimi byly zachyceny na veřejnosti. Apple je představil v pondělí 14. 6. a nyní jsou už přítomny i v jeho Apple Online Store. Vyplatí se je ale koupit, nebo je lepší sáhnout spíše po AirPodech Pro? Beats Studio Buds jsou TWS sluchátka, designově sice od AirPodů odlišná, jinak toho ale mají hodně společného. Jsou k dispozici v černé, bílé a červené barvě, přičemž neobsahují typickou stopku. V uchu jsou tak méně nápadná, i když na sobě mají logo značky v podobě symbolu „b“. Nabízejí ale všechny (důležité) moderní technologie a bodují i cenou.

Společné hlavní vlastnosti 

 • Aktivní potlačování hluku (ANC) blokuje okolní hluk 
 • Režim propustnosti k lepšímu vnímání světa kolem sebe 
 • Odolnost proti potu a vodě podle specifikace IPX4 
 • Aktivace Siri hlasem pomocí „Hey Siri“ 
 • Měkké špunty ve třech velikostech pro pohodlí, pevné dolehnutí a optimální akustické utěsnění 

Hlavní rozdíly 

Výdrž: 

 • Beats Studio Buds: Až 8 hodin poslechu; až 5 hodin s aktivním potlačením hluku (až 24 hodin ve spojení s nabíjecím pouzdrem) 
 • AirPods Pro: Až 5 hodin poslechu; až 4,5 hodin s aktivním potlačením hluku (až 24 hodin ve spojení s nabíjecím pouzdrem) 

Nabíjení:  

 • Beats Studio Buds: USB-C konektor; za 5 minut nabíjení až 1 hodina poslechu 
 • AirPods Pro: Konektor Lightning; za 5 minut nabíjení až 1 hodina poslechu; bezdrátové nabíjení krabičky s nabíječkami s certifikací Qi 

Hmotnost: 

 • Beats Studio Buds: Pouzdro 48 g; pecka 5 g; celek 58 g 
 • AirPods Pro: Pouzdro 45,6 g; pecka 5,4 g; celek 56,4 g 

Beats Studio Buds používají jedinečnou akustickou platformu a jsou konstruovaná jako kompaktní sluchátka s dynamickým, vyváženým zvukem. Proprietární budič s dvoučlennou membránou v dvoukomorovém pouzdře dosahuje čistého zvuku s vynikající separací sterea. Vyspělý digitální procesor optimalizuje zvukové podání pro hlasitost a čitelnost a zároveň zajišťuje průzračné potlačování hluku. Výsledkem je přesvědčivý zvuk, který vystihuje původní hudební náboj ze studia.

Oproti tomu mají AirPody Pro speciálně zkonstruovaný reproduktor s vysoce pohyblivou membránou a nízkým zkreslením, který má přesvědčivé podání basů. Superúčinný zesilovač s velkým dynamickým rozsahem produkuje průzračně čistý a dokonale čitelný zvuk a zároveň šetří výdrž baterie. A adaptivní ekvalizér automaticky dolaďuje vyznění podle tvaru ucha, aby byl poslechový zážitek bohatý a konzistentní.

Jenže AirPody Pro mají čip H1, který se stará o mimořádně nízkou latenci zvuku a především nabídnou prostorový zvuk. Sluchátka Beats ale zase můžete využívat i s Androidem. Přes aplikaci Beats pro Android máte přístup k zabudovaným ovládacím prvkům, informacím o stavu zařízení (třeba úrovni nabití baterie) a aktualizacím firmwaru. U zařízení Applu žádnou extra aplikaci nepotřebujete, protože všechny potřebné funkce jsou už v iOS zabudované. S ohledem na multiplatformní využití byl volen právě i USB-C nabíjecí konektor. 

Cena rozhodne 

I když jsou Beats Studio Buds špičková sluchátka, kompromisů mají poměrně hodně. Nebudeme řešit ovládání pomocí tlakového snímače na AirPodech Pro a tlačítek na „Beatsech“, to je spíše o zvyku a osobních preferencích. Absence bezdrátového nabíjení u pouzdra novinky ale už může mrzet, více vadit však nejspíš bude chybějící prostorový zvuk, který je jasným tahákem AirPodů. Stojí ale tyto dvě funkce za příplatek 3 300 Kč? 

AirPody Pro koupíte oficiálně za 7 290 Kč, oproti tomu Beats Studio Buds vás vyjdou na 3 990 Kč (dostupnost je plánována na letošní léto). Například u Alzy je samozřejmě cena AirPods Pro nižší. Rozdíl v ceně je ale i tak opravdu razantní. Je ale pravdou, že AirPody vyjma zmíněných dvou zásadních funkcí nabídnou ještě automatické přepínání mezi zařízeními Applu a detekci jejich nasazení v uchu, kdy se po vyjmutí automaticky zastaví přehrávaná hudba. Je to ale dostatek k tomu zaplatit téměř dvojnásobnou částku?

AirPods Pro koupíte zde

Adam Kos

Není málo času, který máme, ale mnoho času, který nevyužijeme.

Jako bývalý konstruktér mám k technologiím skutečně blízko. Kolem společnosti Apple se točím již od vydání prvního iPhonu, už přes 10 let pak plním různá média svými příspěvky, a to jak webová, tak ta tištěná. Kromě toho rád koukám na kvalitní kinematografii a sbírám vintage náramkové hodinky.

Všechny články autora

Diskuze k článku

  „AirPody Pro speciálně zkonstruovaný reproduktor s vysoce pohyblivou membránou a nízkým zkreslením, který má přesvědčivé podání basů. Superúčinný zesilovač s velkým dynamickým rozsahem produkuje průzračně čistý a dokonale čitelný zvuk a zároveň šetří výdrž baterie. A adaptivní ekvalizér automaticky dolaďuje vyznění podle tvaru ucha, aby byl poslechový zážitek bohatý a konzistentní.“To jako vážně?! Měl jsem je cca 3 měsíce a letěly z domu, právě kvůli dost mizernému zvuku. Naštěstí díky logu se tenhle shit prodává snadno, tak se po nich jen zaprášilo. Já mám své uši a hudbu, co si do nich pouštím rád a říkám, Airpods Pro jsou dost mizerá sluchátka, odpovídající cenovce tak 800Kč. Což je i cena kopií 1:1 které hrají a chovají se naprosto totožně. Asi jedna fabrika a jedna linka lepí loga a pak to stojí 7K a druhá linka loga nelepí a ta stojí 800Kč!!!!Tož asi tak k té „kvalitě“.

  Od roku 2004 používám k velké spokojenosti produkty Apple právě z toho důvodu, že mě technologie nevytáčí, zkrátka to funguje. V podstatě jsem neměl za tu dobu jediný problém. Nikdo mě tedy nemůže podezřívat ze zaujatosti proti Applu :-)
  Nicméně – ohledně Airpods Pro dost souhlasím s předchozím diskutujícím. Zvuk je zkrátka špatný vzhledem k ceně špatný. Myšlenka s přepínáním sluchátek mezi zařízeními díky čipu H1 je dobrá, ale nefunguje to na 100%. Do letadla si je rozhodně neberte, zdaleka netlumí tak, aby to bylo příjemné, když k tomu osolíte hudbu, je to pak už vysloveně nepříjemné – nekvalitní zvuk. Apple má rozhodně co vylepšovat.

celý text

Čtěte více.