Zavřít reklamu

Lokalizátory AirTag od Applu se těší mezi uživateli poměrně velké popularitě. Dají se využít pro spoustu různých situací od cestování až po hlídání čtyřnohých mazlíčků. Stávající podoba i funkce AirTagů je jistě v mnoha směrech dostačující, zároveň by si ale jistě AirTagy zasloužily v mnoha směrech vylepšení a upgrade. Čas od času se na internetu vyrojí spekulace o AirTagu druhé generace. Co o něm zatím tedy víme?

Společnost Apple vydala svůj lokalizační přívěsek AirTag v dubnu 2021. Od té doby příslušenství neobdrželo žádné hardwarové aktualizace, ale objevily se zvěsti o novém modelu. Jak už to tak bývá, spekulace byly opravdu pestré, a sahaly od poměrně divokých a nerealistických představ až po víceméně pravděpodobné a věrohodné koncepty. Zatím to podle všeho vypadá, že bychom se příchodu druhé generace AirTagu mohli dočkat již příští rok.

AirTag 2 datum vydání

Většina spolehlivých zdrojů se shoduje na tom, že by AirTag druhé generace měl skutečně spatřit světlo světa v roce 2025. K tomuto názoru se přiklání například Ming-Chi Kuo nebo Mark Gurman z agentury Bloomberg. Ming-Chi Kuo v souvislosti s novou generací AirTagu v průběhu loňského roku uvedl, že hromadná výroba druhé generace AirTag byla odložena ze čtvrtého čtvrtletí roku 2024 na blíže nespecifikovaný čas v roce 2025, ale důvod zjevné změny plánů neuvedl. Podobné informace uvedl v jednom ze svých newsletterů Power On také zmíněný Mark Gruman z Bloombergu s tím, že Apple původně plánoval, že AirTag 2 představí ještě tento rok.

AirTag 2 funkce

Jaké nové funkce by měl přinést očekávaný AirTag 2. generace? Gurman očekává, že nový AirTag bude vybaven vylepšeným bezdrátovým čipem, ale neupřesnil, co to bude znamenat. Je možné, že by AirTag mohl být osazen čipem Ultra Wideband druhé generace, který měl loni premiéru ve všech modelech iPhone 15, což by otevřelo cestu k lepší přesnosti určení polohy pro sledování předmětů. Ming-Chi Kuo také uvedl, že by AirTag druhé generace mohl nabídnout i integraci s headsetem Vision Pro, konkrétní podrobnosti ale zatím nesdělil.

AirTag 2 design

Co se týče designu budoucí generace lokalizačních přívěsků AirTag, na internetu se sice již objevilo pár poměrně zajímavých konceptů, osvědčené zdroje ale zatím nepotvrdily ani nevyvrátily případnou změnu designu. Počítá se spíše s tím, že si nový AirTag zachová stávající tvar. Přestože se v minulosti v souvislosti se současnou generací AirTagu objevily stížnosti na snadný přístup k baterii, což by podle některých obav mohlo představovat nebezpečí pro děti, nic zatím nenapovídá tomu, že by v tomto směru mělo dojít ke změně. Spekuluje se nicméně o nových barevných variantách.

Závěrem

Druhá generace lokalizátoru AirTag od Applu by měla přinést několik významných novinek. Mezi ty nejčastěji zmiňované patří větší výdrž baterie, vylepšené přesné hledání díky novému čipu, a ve hře jsou také nové barevné varianty. O případných změnách a aktualizacích vás samozřejmě nezapomeneme informovat na stránkách našeho magazínu.

.