Zavřít reklamu

Lokalizační přívěšek AirTag se od svého představení těší vcelku solidní popularitě. Jablíčkáři si produkt poměrně rychle oblíbili a podle jejich slov funguje přesně tak, jak Apple sliboval. Pro kompletní využití jeho možností je samozřejmě potřeba iPhone 11 a novější, a to kvůli čipu U1, s jehož pomocí je možné takzvaně precizně vyhledávat, tedy dohledat AirTag s extrémní přesností. Každopádně ne každý je spokojen se zvoleným designem. S tím se nechtěl smířit Andrew Ngai, který se rozhodl pro „lehkou“ změnu.

Například lokalizátory od konkurenční společnosti Tile jsou k dostání v hned několika variantách, přičemž pořídit si můžete i takový, který nese design platební karty. Podobného výsledku chtěl dosáhnout i Ngai. Důvodem bylo právě to, že si AirTag , který má sám o sobě tloušťku 8 milimetrů, nemohl dát v klidu do peněženky. Ta totiž pak byla vypouklá a zkrátka to nepůsobilo dobrým dojmem. Přesně proto se vrhl do přestavby, přičemž výsledek jeho práce je ohromující. Nejprve samozřejmě potřeboval vyjmout baterii, což byla nejjednodušší část procesu. Pak už ale následoval těžší úkol – oddělit logickou desku od plastového pouzdra, které je s komponenty spojeno lepidlem. Proto bylo nejprve nutné AirTag rozehřát na zhruba 65°C (150°F). Samozřejmě tím největším oříškem bylo přeorganizování knoflíkové baterie typu CR2032, která je sama o sobě tlustá 3,2 milimetrů.

V tomto okamžiku jablíčkář použil dodatečnou kabeláž, s jejíž pomocí dokázal napojit AirTag na baterii, protože již tyto komponenty neležely na sobě, ale byly přesně vedle sebe. Aby měl výsledek nějakou podobu, následovala tvorba 3D karty a její vytisknutí prostřednictvím 3D tiskárny. Ve výsledku tak Ngai získal plně funkční AirTag v podobě již zmiňované platební karty, která perfektně padne do peněženky a její tloušťka činí pouhých 3,8 milimetrů. Je zároveň nutné upozornit na skutečnost, že tímto zásahem každý ztrácí záruku a rozhodně by se do něj neměl pouštět někdo, kdo nemá znalosti elektroniky a pájení. To ostatně zmiňoval i sám tvůrce, který při této přestavbě poškodil napájecí konektor a musel jej následně znovu připájet.

.