Zavřít reklamu

AirTag nefunguje je problém, se kterým se mohou setkat někteří uživatelé toho lokalizačního přívěšku. Ten určen pro velmi specifickou skupinu uživatelů. Zatímco mnoho uživatelů bere AirTag jakožto naprosto zbytečný produkt, tak jiní uživatelé jej berou prakticky jako dar od boha – včetně mě. Osobně se totiž řadím mezi jedince, kteří často zapomínají různé předměty a s pomocí AirTagů je mohu jednoduše najít a případně se také nechat upozornit na to, že jsem se od nich vzdálil. Ani AirTag však samozřejmě není dokonalý a při jeho nastavování či využívání se mohou objevit různé problémy. Pojďme se proto společně v tomto článku podívat na 6 způsobů jak můžete problémy s AirTagy vyřešit.

Aktualizujte

Věděli jste o tom, že i AirTagy mají svůj vlastní operační systém, podobně jako třeba iPhone či Mac? Jde pouze o to, že se u AirTagů nejedná o vyloženě operační systém, nýbrž o firmware, což lze považovat za jakýsi jednodušší operační systém. I tento firmware se každopádně musí aktualizovat – a docílit toho můžete tak, že aktualizujete iOS na vašem iPhonu, se kterým AirTag využíváte. Aktualizaci iOS lze jednoduše provést v Nastavení → Obecné → Aktualizace softwaru, kde lze aktualizace najít, stáhnout a nainstalovat. Po instalaci aktualizace pak stačí, abyste měli AirTag v dosahu iPhonu, který je připojen k Wi-Fi. Po určité době pak dojde k automatické instalaci aktualizace firmwaru.

Zapněte Síť služby Najít

AirTagy jsou naprosto jedinečné, jelikož fungují v síti služby Najít. Tuto síť tvoří veškeré Apple produkty, které jsou na světě k dispozici. Díky ní mohou tyto produkty navzájem o sobě zjišťovat polohu, takže pokud nějaký předmět s AirTagem ztratíte a projde kolem něj kdokoliv s Apple produktem, tak dojde k zachycení signálu, čímž se poloha odešle na server Applu, a poté přímo do vašeho zařízení a aplikace Najít, kde se poloha objeví. Díky tomu jste prakticky schopni najít ztracený AirTag klidně na druhé straně zeměkoule. Zkrátka a jednoduše, všude tam, kde běžně chodí lidé s jablečnými produkty, bude možné ztracený předmět s AirTagem jednoduše najít. Pro aktivaci sítě služby Najít přejděte na iPhonu do Nastavení → váš profil → Najít → Najít iPhone, kde aktivujte možnost Síť služby Najít.

Aktivujte přesnou polohu pro Najít

Stává se vám, že při hledání předmětu, který je opatřený AirTagem, nemůžete vyhledat jeho přesnou polohu? Zavede vás vždycky aplikace Najít jen na přibližnou polohu, která je mimo? Pokud ano, tak je nutné, abyste aplikaci Najít povolili přístup k přesné poloze. Nejedná se o nic složitého – stačí, abyste na vašem iPhonu přešli do Nastavení → Soukromí → Polohové služby. Zde sjeďte dolů a otevřete Najít a Najít předměty, kde v obou případech přepínačem aktivujte Přesná poloha. Samozřejmě je nutné, aby byla zapnutá i samotná funkce Polohové služby, bez ní nebude lokalizace fungovat.

Využívejte dvoufaktorovou autentizaci

Pořídili jste si AirTag, snažíte se jej nastavit a vyskočí vám chyba, ve které je psáno, že musíte aktualizovat své zabezpečení účtu? Pokud ano, tak je řešení relativně jednoduché – konkrétně musíte začít využívat dvoufaktorovou autentizaci. To znamená, že kromě hesla se budete v určitých situacích muset ověřovat ještě druhým způsobem. Pro aktivaci dvoufaktorové autentizace stačí přejít na iPhonu do Nastavení → váš profil → Heslo a zabezpečení kde ho následně stačí klepnutím na Zapnout dvoufaktorové ověření jednoduše aktivovat.

Zkontrolujte baterii

Aby AirTag mohl fungovat, tak mu samozřejmě musí něco dodávat šťávu. V tomto případě se však nejedná o nabíjecí baterii, nýbrž o jednorázovou „knoflíkovou“ baterii s označením CR2032. Tato baterie by uvnitř AirTagu měla vydržet zhruba jeden rok, každopádně se nejedná o pravidlo a vybít se může dříve i později. Stav baterie lze zkontrolovat v aplikaci Najít, kde se přepněte do sekce Předměty a otevřete konkrétní předmět opatřený AirTagem. Pod názvem se vám tak stav nabití baterie zobrazí v ikoně. Pokud je baterie vybitá, tak ji jednoduše vyměňte – stačí otevřít AirTag, vyjmout starou baterii, vložit novou, zavřít jej a je hotovo.

Resetujte AirTag

Jestliže jste provedli všechny výše uvedené postupy a AirTag vám stále nefunguje, tak je poslední možností provedení kompletního resetu. Ten provedete jednoduše tak, že přejdete do aplikace Najít, kde otevřete sekci Předměty a rozklikněte konkrétní předmět opatřený AirTagem. Pak už jen stačí, abyste v menu ve spodní části obrazovky sjeli úplně dolů a klepnuli na možnost Odstranit předmět. Pak pokračujte podle zobrazených pokynů. Po resetu AirTag opětovně spárujte s iPhonem a pokuste jej znova využít, problém by měl být vyřešen.

.