Zavřít reklamu

Procházení internetu je nedílnou součástí naší práce se smartphony. Apple své iPhony vybavil webovým prohlížečem Safari, který sice funguje dobře, ale ne každému musí nutně vyhovovat. Proto se v našem seriálu o nejlepších aplikacích pro iOS zaměříme na jiné webové prohlížeče.

Firefox

Prohlížeč Firefox od společnosti Mozilla, který se těší velké oblibě i ve své desktopové verzi, můžete používat také na svém iPhonu či iPadu. Tvůrci mobilní verze Firefoxu vyzdvihují zejména její rychlost, bezpečnost a přínos pro soukromí uživatelů. Firefox pro iOS nabízí možnost blokování obsahu, vylepšenou ochranu proti sledování a pochopitelně také možnost procházení webu v anonymním režimu. Součástí prohlížeče je funkce chytrého vyhledávání, Firefox nabízí také bohaté možnosti správy a přizpůsobení karet.

Opera

Nová verze Opery pro iOS je ještě lepší, chytřejší, rychlejší a bezpečnější. V dobře vypadajícím uživatelském rozhraní nabízí Opera možnost tradičního i hlasového vyhledávání, podporu skenování QR a čárových kódů a bohaté možnosti přizpůsobení. Samozřejmostí je bezproblémová synchronizace napříč zařízeními, která jsou přihlášena ke stejnému účtu. Opera pro iOS nabízí také možnost propojení s počítačem pro účely přenosu souborů bez nutnosti přihlášení, koncové šifrování, funkci Cryptojacking Protection, nativní blokátor obsahu a další užitečné funkce.

DuckDuckGo

DuckDuckGo je velice populárním prohlížečem zejména mezi uživateli, pro které je hlavní prioritou soukromí. Tento prohlížeč nabízí rychlé a bezpečné procházení webu se všemi funkcemi, které k prohlížeči patří (záložky, správa karet a další). Kromě toho nabízí DuckDuckGo funkci okamžitého smazání dat prohlížení, automatické blokování sledovacích nástrojů třetích stran, anonymní prohlížení, dodatečné šifrování nebo třeba zabezpečení za pomoci Touch ID či Face ID.

.