Zavřít reklamu

Hesla jsou nedílnou součástí našich každodenních životů – používáme je k přihlašování do e-mailu, k účtům na sociálních sítích nebo třeba do internetového bankovnictví. Každý z nás jistě ví, že by měl používat silná hesla, která se nebudou u jednotlivých účtů opakovat. Pokud se obáváte, že nebude ve vaši silách si všechna hesla zapamatovat, můžete si povolat na pomoc některou z aplikací, které jsou pro tyto účely určené.

1Password

Aplikace 1Password patří mezi velmi populární nástroje pro správu hesel. Dokáže uložit a bezpečně uschovat veškerá vaše hesla a citlivé údaje, a to v jednoduchém, dobře vypadajícím uživatelském rozhraní. Práce s aplikací je velice snadná a intuitivní, součástí 1Password je i generátor silných hesel. Aplikace podporuje automatické vyplňování uživatelských jmen, hesel, čísel kreditních karet nebo adres na webových stránkách a v podporovaných aplikacích, k údajům je možné přistupovat ze všech propojených zařízení. K dispozici je funkce pokročilé správy nebo třeba bezpečného sdílení vybraných údajů. Aplikace je ke stažení zdarma s třicetidenní bezplatnou zkušební lhůtou, po jejím uplynutí vás vyjde na 109 korun měsíčně.

Keeper

Keeper je další z aplikací, které vám pomohou s problémem s neustálým zapomínáním různých hesel, poslouží ale také k bezpečnému uchování citlivých údajů různého charakteru. Keeper dokáže bezpečně uchovat, ale také vygenerovat a vyplnit veškerá vaše hesla k různým účtům. Údaje, uložené v aplikaci, můžete bezpečně sdílet s vybranými osobami, aplikace umožňuje také sledovat možné zneužití hesel díky funkci BreachWatch. V aplikaci Keeper můžete také bezpečně uložit různé soubory, fotografie či videa. Aplikace je ke stažení zdarma, za neomezené ukládání hesel zaplatíte 709 korun, rodinný plán vás vyjde na 1390 korun.

Bitwarden

Bitwarden představuje jednoduchý, ale zároveň také bezpečný způsob ukládání všech vašich přihlašovacích údajů k nejrůznějším účtům s možností synchronizace napříč zařízeními. Bitwarden nabízí rozšíření pro webové prohlížeče Safari a Chrome a podporuje ho také řada různých aplikací. Aplikace vám také umožní vygenerovat silná hesla pro různé účely.

Enpass

Aplikace Enpass nabízí nástroje pro tvorbu, ukládání a vyplňování hesel na nejrůznějších místech. K ukládání dat nedochází na externích serverech, ale lokálně na vašem zařízení s možností zašifrované synchronizace přes cloud. Enpass nabízí také bezplatnou desktopovou verzi, možnost ukládání hesel, kreditních karet, bankovních účtů, příloh a spousty dalších údajů s možností rozdělení do více virtuálních trezorů. Aplikace Enpass je ke stažení zdarma, roční prémiové předplatné vás vyjde na 339 korun.

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více