Zavřít reklamu

Velkou akci má na páteční dopoledne naplánovanou Alza.cz. Ve svém showroomu v pražských Holešovicích 27. června otevře Apple Shop. Žádným způsobem se však nejedná o vstup Applu jako takového na český trh, Apple Shop je pouze konceptem „prodejny uvnitř prodejny“, který kalifornská společnost běžně praktikuje například ve Spojených státech…

alza-holesovice

Dosud jsme byli v České republice zvyklí především na tzv. Apple Premium Resellery, kteří v tuzemsku představovali hlavního prodejce jablečných produktů. Apple Shop, který nyní otevírá Alza, představuje zbrusu nový koncept obchodu, který ve střední a východní Evropě nemá obdoby. Byť se v České republice pyšní titulem Apple Shop další tři prodejny (dvakrát Datart a jednou Electroworld), Alza se chystá s tím svým nabídnout zcela novou zkušenost.

Při sdělování podrobností o podobě spolupráce Alza zůstala podobně jako samotný Apple velice tajnůstkářská. „Apple Shop jsou obchodní místa navržená společností Apple, která se nacházejí v prostorách vybraných prodejců Apple nebo jiných prodejen,“ potvrdila PR manažerka Alzy Šárka Jakoubková, že se skutečně jedná o stejný koncept, jakým prodávají Apple produkty například velké prodejní řetězce Best Buy a Wal-Mart ve Spojených státech.

Označení Apple Premium Reseller nesou samostatné kamenné obchody, které získaly od společnosti Apple uznání za vynikající služby zákazníkům s důrazem na řešení, služby a podporu Apple. Apple Shop, byť se jedná o prodejnu uvnitř prodejny, ovšem proti APR nijak neztrácí, například všechny produkty bude mít i Alza ve svém obchodě k dispozici hned v den začátku prodeje. Apple klade na oba dva koncepty stejný důraz a Alza slibuje, že nabídne zcela jiný zážitek, než nyní nabízejí tři jiné Apple Shopy v České republice, jejichž označení je poněkud zavádějící.

V holešovické Alze Apple Shop v pátek slavnostně otevře český herec, dabér a moderátor Martin Stránský, který namluvil nejprodávanější audioknihu roku 2013 věnovanou osobnosti Steva Jobse, a Alza má pro příchozí připravenou řadu slev. Na vybrané produkty značky Apple poskytne až 15% slevu, při online nákupu budou moci zákazníci využít pětiprocentní slevy a ti, co budou v pátek v Apple Shopu nakupovat v zeleném tričku, získají od Alzy poukázku v hodnotě 1000 korun na nákup jablečných produktů.

V pátek budete moci v Apple Shopu v Holešovicích nakupovat za následující akční ceny:

  • MacBook Air 13″ (2014 Intel Core i5 1.4GHz Haswell) za 23 792 korun, původní cena 27 990 korun
  • Retina MacBook Pro 13″ (Intel Core i5 2.4GHz Dual Core Haswell) za 28 467 korun, původní cena 33 490 korun
  • iPad mini s Retina displejem 16 GB Wi-Fi za 8 541 korun, původní cena 9 490 korun
  • iPad Air 16 GB Wi-Fi za 10 791 korun, původní cena 11 990 korun
  • iPad mini 16 GB Wi-Fi za 6 291 korun, původní cena 6 990 korun
  • iPhone 5S 16 GB za 15 651 korun, původní cena 17 390 korun

Aktualizace 24. 6. 13.20: V článku jsme opravili tvrzení o postavení APR a Apple Shopů v České republice.

Šéfredaktor Jablíčkář.cz a uživatel jablečných produktů všeho druhu.

Všechny články autora

Diskuze k článku

    Mate nekdo informace, jestli budou mit Macbook Air ve vice konfiguracich? Delsi dobu uvazuji o verzi s 8GB RAM, tak bych si ji v patek rad koupil se slevou :-)

celý text

Čtěte více.