Zavřít reklamu

Apple minulý rok na záříjové konferenci kromě hlavních produktů v rychlosti představil také podložku AirPower pro bezdrátové nabíjení. Tehdy se však nechal slyšet, že se nabíječka začne prodávat až někdy během roku 2018 a dokonce se nepochlubil ani s její cenovkou. Nyní se ale dozvídáme, že by se Apple AirPower měla na pultech prodejců objevit už příští měsíc a dokonce největší tuzemský obchod naznačil její cenu.

Se zprávou o dostupnosti dnes přišel renomovaný japonský web Mac Otakara, který tak potvrzuje informaci blogu The Apple Post ze začátku února, kdy taktéž tvrdil, že se AirPower začne prodávat v březnu. Přesným datem si ale není jistý ani jeden ze zdrojů, a tak nám nezbývá, než čekat na oficiální informaci od Applu.

Rouškou tajemství je také opředená cena bezdrátové podložky. Zde jsme ale sami zapátrali a zjistili, že AirPower do své nabídky přidal největší tuzemský e-shop Alza.cz. Jeho stránka s produktem sice neříká nic o zahájení prodeje, ale zato uvádí předpokládanou cenu 4 959 korun. Tím nám Alza dává jasné indicie, že se podložka bude na stránkách Applu prodávat s největší pravděpodobností za cenu 4 990 Kč.

AirPower bude unikátní především tím, že kromě iPhonů bude schopna bezdrátově nabíjet i Apple Watch Series 3. Navíc, její majitelé vedle iPhonu X nebo 8 a zmíněných hodinek budou moci dobíjet také sluchátka AirPods, k čemuž ale bude potřeba dokoupit speciální pouzdro. AirPower tak zvládne nabíjet až tři zařízení současně.

.