Zavřít reklamu
iWant

Americký senát žádá od Applu vysvětlení kauzy zpomalování iPhonů

iWant

Francouzské úřady nejsou těmi jedinými, kteří se o kauzu zpomalování iPhonů zajímají. Bylo jen otázkou času, než o vysvětlení požádají také nějaké americké instituce a právě to se stalo. Jeden z amerických senátorů, který je v čele senátní komise pro obchodní záležitosti, zaslal Timu Cookovi dopis, ve kterém jej žádá o odpovědi na několik otázek, které se této kauzy týkají. Senátora zajímá celkové vysvětlení této kauzy, stejně jako to, proč se Apple rozhodl jí řešit takovým způsobem, jakým ho společnost momentálně řeší.

Jednou z otázek je to, jak Apple přišel k rozhodnutí, že bude problém s opotřebovanými bateriemi řešit zpomalováním dotčených telefonů. Dále senátora zajímá, jakým způsobem Apple sbíral informace o uživatelích, kteří si na nižší výkon svého zařízení stěžovali. Další otázka se týká postupu, jakým se Apple vydá v případě poškozených zákazníků, kteří za nedávnou výměnu baterie zaplatili plnou cenu, tedy 79 dolarů.

Senátor ve svém dopise nezapomněl opomenout, že krok Applu ohledně snížení servisního poplatku za výměnu baterie, který globálně klesl ze 79 na 29 dolarů, se mnoha uživatelům nezdá jako přiměřený. Ti by naopak rádi viděli (jako gesto vstřícnosti), kdyby Apple vyměnil postiženým uživatelům baterii zdarma. Tim Cook má dva týdny na to, aby na tento dopis odpověděl. Jakmile se tak stane, obsah by se měl dostat na veřejnost, takže vás budeme informovat o tom, jak se Apple k těmto otázkám, potažmo celé kauze dále staví. Kromě ní by se měly v nadcházejících dnech objevit také nové informace o tom, jak probíhá vyšetřování kauzy ve Francii, kde jí řeší příslušný úřad.

Zdroj: 9to5mac