Zavřít reklamu

Možná jste již četli novinku o tom, že jailbreak se dá provést pomocí Android telefonu. Dnešní zpráva jde ještě trochu dál – systém Android se dá spustit na iPhone. Project Sandcastle, jak jej vývojáři nazývají, se momentálně nachází v betaverzi (vzhledem k funkčnosti a podpoře je to ale spíše pre-alpha) a funguje prozatím jen s telefony iPhone 7 a iPhone 7 Plus.

Nečekejte zatím to, že si na chvilku sednete s iPhonem, nainstalujete nový systém a začnete Android bez problémů používat. Při instalaci musíte počítat s tím, že nefunguje grafický čip, audio výstup, mobilní síť, fotoaparáty a Bluetooth. Poté existuje řada menších chyb, stabilita systému také není příliš dobrá, ale na druhou stranu, je to pouhý začátek.

Zajímavé je to, že se nejedná o zcela čistý Android. Vývojáři do instalačního balíku zakomponovali i Open Launcher (alternativní domovská obrazovka s menu) a komunikační aplikaci Signal. Druhou zajímavostí je to, že na projektu pracuje i pár lidí, kteří před zhruba deseti lety dokázali zprovoznit Android na dnes již historických iPhonech 2G a 3G. Na obrázku níže můžete vidět podporou jednotlivých iPhonů a co na nich (ne)funguje.

project sandcastle iphone android
.