Zavřít reklamu

Mobilní data jsou v Česku téma, které se řeší neustále, bohužel ale spíše v negativním smyslu. Již po dobu několika let jsou totiž tuzemské tarify s mobilními daty velmi drahé, tedy oproti našim sousedům. Několikrát se mluvilo o tom, že by tyto tarify měly výrazně zlevnit, bohužel se však stále nic neděje a velký datový balíček, popřípadě neomezená data (která jsou vlastně omezená), stále vychází draho. Uživatelé s tím bohužel nic moc nezmůžou, a pokud nemají nějaký výhodný firemní tarif, tak buď musí tyto částky platit, anebo mobilní data jednoduše šetřit.

Jak na iPhone deaktivovat funkci, která nadměrně využívá mobilní data

Na našem magazínu se nachází hned několik článků, ve kterých můžete zjistit, jakým způsobem je mobilní data možné šetřit. Součástí iOS je však jedna funkce, která mobilní data nadměrně využívá. Tato funkce je ve výchozím nastavení aktivní a bohužel je dobře skrytá, takže o ní mnoho uživatelů vůbec neví. Tato funkce se nazývá Asistent Wi-Fi, a pokud chcete data šetřit, je nutné ji vypnout. Postup je v tomto případě následující:

  • Prvně je nutné, abyste na vašem iPhonu otevřeli aplikaci Nastavení.
  • Jakmile tak učiníte, tak níže najděte a rozklikněte kolonku Mobilní data.
  • Následně se ocitnete v rozhraní pro správu mobilních dat, kde sjeďte úplně dolů.
  • Zde pak funkci Asistent Wi-Fi stačí pomocí přepínače deaktivovat.

Prostřednictvím výše uvedeného postupu je tedy možné na iPhonu provést deaktivaci funkce Asistent Wi-Fi. Přímo pod názvem funkce se pak nachází objem mobilních dat, která za poslední období spotřebovala – často se jedná o stovky megabajtů či dokonce jednotky gigabajtů. A co vlastě Asistent Wi-Fi dělá? V případě, že se budete nacházet na nestabilní a pomalé Wi-Fi, tak dojde k rozpoznání a pro zachování dobrého uživatelského požitku dojde k přepojení z Wi-Fi na mobilní data. Systém vám však o tomto přepnutí nijak nedá vědět a Asistent Wi-Fi tak pracuje víceméně na pozadí bez vašeho vědomí. V mnohých případech způsobuje vysoké využívání mobilních dat právě Asistent Wi-Fi, a to především u těch jedinců, kteří se často pohybují na špatných Wi-Fi sítích.

.