Zavřít reklamu

Stejně jako u řady jiných aplikací si i v případě Apple Music mohou uživatelé nastavit příjem notifikací, které je budou upozorňovat na nový obsah. Upozornění na nový obsah od sledovaných interpretů však v případě Apple Music nepředstavoval příliš spolehlivý způsob pro objevování nového obsahu. Společnost Apple se nyní rozhodla, že notifikace přesune přímo do prostředí aplikace Apple Music. Prostřednictvím těchto notifikací budou uživatelé, kteří si službu předplatili, upozorňováni na nová alba, videoklipy nebo třeba singly svých oblíbených interpretů v horní části své knihovny.

Na nový způsob notifikací Apple upozorňuje prozatím jen některé uživatele přímo na úvodní obrazovce aplikace Apple Music. Pokud se vám tohle upozornění nezobrazí, můžete si nový typ notifikací v knihovně Apple Music aktivovat ručně v nastavení aplikace. Na vašem iPhonu či iPadu stačí spustit aplikaci Apple Music, klepnout na kartu Pro Vás, a poté klepnout na profilový obrázek v pravém horním rohu obrazovky. V menu pak zvolíte Upozornění a aktivujete zobrazování notifikací v knihovně. Upozornění na nový obsah nicméně nelze nastavit jen u vybraných interpretů – budou se týkat obsahu naprosto všech umělců, které v aplikaci sledujete. Jablečná společnost v tomto případě používá vlastní algoritmus, který vyhodnocuje, zdali je pro vás určitý interpret relevantní, či nikoliv. Aktualizace, ve které dochází v Apple Music ke změně způsobu zasílání notifikací, se mezi uživatele šíří postupně. Pokud tedy výše uvedené možnosti v nastavení nevidíte, stačí ještě nějakou dobu počkat.

 

Apple svou hudební streamovací aplikaci Apple Music průběžně vylepšuje. V únoru letošního roku například aplikace začala uživatelům nabízet možnost zobrazení alternativních alb interpretů, v průběhu loňského roku zase spustila funkci Replay, která uživatelům umožňuje poslechnout si seznamy nejčastěji poslouchaných skladeb. Apple se v tomto případě dost možná inspiroval u konkurenční služby Spotify, která pro své uživatele nabízí podobnou možnost pro zobrazení nového obsahu od interptretů, a to v podobě playlistu s názvem Release Radar.

Amaya Tomanová

Nihil nocere

Dítě devadesátek a milovnice Japonska. S oblibou píšu o aplikacích, marketingu, a historii Applu. Baví mě objevovat nové věci, učit se novým postupům a poznávat nové technologie. Mám ráda impresionismus, Boba Dylana a své Apple Watch.

Všechny články autora

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více.