Zavřít reklamu

Včera večer se na webu objevila informace o tom, že Apple spustil betaverzi své nové platformy s názvem Apple Music for Artists. Ve své podstatě se jedná o analytický nástroj, díky kterému mohou umělci vidět přesné statistiky o tom, jak si vedou v rámci streamovací služby Apple Music a v rámci iTunes. Hudebníci a kapely tak budou mít přehled o tom, co jejich fanoušci poslouchají a jaké mají návyky, jaké žánry či kapely se s jejich hudbou prolínají, jaké písničky či alba jsou nejoblíbenější a mnoho dalšího.

V současné době Apple rozesílá pozvánky do uzavřené bety, do které se dostalo několik tisíc větších umělců. Nový nástroj má poskytovat opravdu detailní informace jak o hudbě jako takové tak o uživatelích, kteří ji poslouchají. Umělci tak přesně uvidí, kolikrát se jim jaká písnička přehrála, jaké jejich album je nejprodávanější a která naopak posluchače nezajímá. V těchto datech se dá velmi přesně vyselektovat ten nejmenší demografický detail, umělci (a jejich management) tak budou mít přesné informace o tom, na koho cílí a s jakým úspěchem se setkávají.

Tato data bude možné získávat v několika časových osách. Od vyfiltrování aktivity za posledních čtyřiadvacet hodin, po statistiky od prvního spuštění Apple Music v roce 2015. Filtrování bude možné v rámci jednotlivých zemí, či dokonce specifických měst. To může napomoci například při plánování různých koncertních šňůr jelikož management a kapela uvidí, kde mají nejsilnější posluchačskou základnu. Rozhodně se jedná o užitečný nástroj, který v rukou odborníka přinese umělcům ovoce.

Zdroj: Appleinsider

.