Zavřít reklamu

Zhruba před čtyřmi měsíci, jsme vás informovali o stažení velmi populární fotografické aplikace Camera + pro iPhone od vývojářů tap tap tap z App Store (článek zde). Od té doby téměř všichni fanoušci netrpělivě vyhlíželi informace o tom, co se bude s výbornou aplikací dít dál.

Informace od vývojářů nepřicházely žádné a tak situace budila dojem, že Cameru+ už si možná žádný zákazník nikdy oficiálně nekoupí. Patřil jsem k těm, kteří měli o aplikaci velký zájem. Proto jsem neustále kontroloval twitter vývojářů, App Store a další zahraniční články. Nikde však nebyla ani žádná zmínka.

Informační ticho vydrželo až do úterního rána. Camera+ se opět objevila v App Store – včetně aktualizovaných funkcí. Celkový seznam nových vlastností je neuvěřitelně dlouhý, čítá více než 50 změn. Mezi nejdůležitější změny ve verzi 2.0 patří zejména:

 • urychlení celé aplikace, která nyní nabíhá opravdu bleskově,
 • přidání geolokace a metadat při ukládání fotografií do camera roll,
 • zobrazování informací o pořízeném snímku,
 • úprava celého uživatelského prostředí tak, aby bylo více intuitivní,
 • odstranění „SLR“ obrazovky (hledáček fotoaparátu) pro zlepšení orientace,
 • zlepšení zaostřování,
 • možnost překlápění a otáčení snímků,
 • zlepšení většiny efektů,
 • přidání desítek nových efektů a filtrů,
 • možnost nastavení ohraničení,
 • nový panel umožňující vybrat některou z nových možností při focení (časovač, snímání více fotek najednou,, stabilizátor),
 • posuvníky pro nastavení intenzity vybraného efektu,
 • přidání možnosti koupit si nový balíček analogových filtrů přímo v aplikaci za 0,79 €.

Jak můžete díky seznamu vidět, vývojáři aplikace tedy určitě nezaháleli po dobu, kdy byla Camera+ odstraněna z App Store. Podařilo se jim také vytvořit špičkový software na focení, který dle mého názoru nemá na iPhone konkurenci. Zároveň s verzí 2.0 dokonale překvapili většinu potencionálních zákazníků, kteří si nyní mohou téměř pod stromeček pořídit tuto aplikaci.  Na vývoji se mimo jiné podílí i známá profesionální fotografka Lisa Bettany, díky níž můžete používat většinu filtrů. Lisa Cameru+ používá opravdu často během svých cest, výsledky focení přidává na svůj blog, kde si prohlédněte, co vše se dá s touto aplikací provádět.

Výhodou je také velmi snadné používání, stačí pouze vyfotit nějaký váš objekt zájmu a následně se fotografie přenese do tzv. light boxu, kde už si se snímkem hrajete dle vašich představ. Toto ale samozřejmě není podmínkou, pokud nechcete fotku upravovat, stačí dát rovnou uložit do camera roll. Nicméně tímto krokem byste přišli o spoustu zábavy a tvůrčí činnosti spojenou s úpravou. Navíc máte téměř vždy zaručen perfektní výsledek díky skvělým možnostem modifikace.

Myslím si, že uživatel, který zkusí aplikaci Camera+, ten už se k nativní od společnosti Apple či k jiným dostupným konkurentům v App Store nevrátí. Nabízí totiž mnohem více možností nastavení. Týká se to výborného zaostřování, kdy si jedním prstem zaostříte na předmět a druhým prstem si doostřujete. To se ale podepisuje zejména na jasu, ostrosti fotografií, kdy pozdější možné úpravy snímků jsou méně náročné.

Camera+ tedy pouze nefotí, ale nabízí širokou škálu použitelných filtrů včetně různých dalších nástrojů na úpravu a práci s fotografiemi. Není tedy třeba mít na vašem zařízení nainstalováno x dalších fotografických aplikací. Pokud budete se svým výsledkem spokojeni a chcete ho sdílet s přáteli, tak můžete. Aplikace nabízí sdílení do sociálních sítí (flickr, facebook, twitter).

Výhodou je také cena, která je v současné době snížena na 0,79 €. Dle mého názoru není co řešit. Bůhví, jak dlouho v App Store vydrží tentokrát, než Apple zjistí, že nějaké další povedené vylepšení Camery+ porušuje jejich vývojářské podmínky.

Camera+ (iTunes link)

21 letý student EF JČU se zálibami: Apple, hudba, sport, filmy a seriály, sneakers, čtení.

Všechny články autora

Diskuze k článku

  Je mi jedno, co porusuje. Je to paradni kus softwaru. Vcera jsem ho poridil za 79c a sadu ‚I love analog‘ filtru za dalsich 99c. Moznost uprsnit misto ostreni a zaroven misto pro mereni expozice je naprosto neuveritelna a posouva vestavenou kameru meho 3GS do zcela jine roviny!!! :)

  Ano, Camere + chybalo zaostrovanie tapnutim na iPhone 4. Tak som medzitym nasiel nahradu ProCamera, ktora vsetky tieto features davno mala implementovane. Camera + to len dobieha … :| Ale asi su teraz obe funkcionalitou porovnatelne.

  Aha, nějak jsem to přehlédl. Jsem z těch šťastlivců, kteří ji získali už v době minulé. Na jednu stranu jsem měl radost z možnosti použít jako spoušť boční tlačítko iPhonu, samozřejmě možnost volby místa pro ostření a pro měření expozice je nepřekonatelná, ale na druhé straně tu bylo pár bugů, které mě nakonec od používání aplikace odradily. Takže to s ní jdu zkusit znovu. Jsem zvědavý, jestli ještě půjde fotit bočním tlačítkem. :-) Ale v tom jsem pesimista. :-(

  Tak ja jsem si to stáhnul a sem unesenej. Od ty doby co mám IP4 sem na svůj kompakt nesahl. Ixus, ktery mi vyhovoval leta rozmery a kvalitou snímku a tím, ze byl vždy po ruce je nekde ani nevim kde a vubec mi nechybí. To, ze muzu od tedka ty pekny snímky primo upravit, dokud na ne myslim a ne až nekdy (takze skoro nikdy) je super věc. A stary snímky co jsem kdy poridil chytly taky úplne jinej rozměr… Jak se v článku píse, nic jinyho momentalne nemá konkurenci. V lednu zkusim jak to z toho poleze tištěný… Na monitor to do ledna už nedostanu… A taky uvidim, jak to foti na snehu.
  Chybi m tu jen clanek o tom browsweru co dava Flash… Jinak po delší době DÍKY … A pekny Vanoce:-)

  Jednoznačně mi tam chybí HDR funkce z nativní aplikace. Stává se poměrně často, že HDR fotka vypadá líp než klasika. Škoda. Jinak povedený software.

celý text

Čtěte více.