Zavřít reklamu

S rostoucím zájmem o fotografování chytrými telefony roste i obliba aplikací na úpravu fotografií. Některé umí fotografie upravovat velmi dobře, jiné jsou slušně řečeno otřesné. Dnes se podíváme na jednu méně známou aplikaci s názvem Wood Camera, která se zaměřuje hlavně na vintage, čili vzhled starších fotografií.

Wood Camera působí na první pohled velmi jednoduše. Po spuštění se otevře fotoaparát se základními funkcemi, jakými jsou nastavení blesku a přepínání mezi přední a zadní kamerou. Aplikace, podobně jako Instagram, však nabízí takzvané „live filters“, takže při zvolení filtru okamžitě vidíte snímanou scénu s použitým filtrem. Kvůli těmto filtrům používají foto aplikace snížené rozlišení pro snímanou scénu, aby se obraz nesekal. Wood Camera však má oproti ostatním asi nejmenší rozpixlování scény. Poznáte to pouze při fotografování bližších objektů, nebo textu. Naštěstí se jedná jen o náhled, při vyfocení už se obrázek ukládá v klasickém rozlišení.

Podobně jako Camera+ má i Wood Camera svoji galerii vyfocených fotografií – Lightbox. Galerie je přehledná a můžete zobrazovat malé, nebo velké náhledy vyfocených fotografií. Do galerie lze nahrávat i fotky z Camera Roll, pomocí importu. Všechny fotografie lze z Lightboxu sdílet v plném rozlišení do Camera Roll, na e-mail, Twitter, Facebook, Flickr, Instagram a pomocí Others i do všech ostatních aplikací podporující import fotografií. Aplikace má jen tři základní nastavení. Zapínání a vypínání GPS souřadnic u snímků, možnost ukládat fotografie po vyfocení mimo aplikaci i přímo do Camera Roll a vypnutí/zapnutí Capture módu. Poslední zmíněný mód umožňuje po spuštění aplikace buď přímo fotit, nebo přejít rovnou do galerie.

? Úpravy nejsou destruktivní. Pokud si tedy upravíte fotografii a někdy v budoucnu se rozhodnete změnit nějaký filtr, oříznutí a ostatní, stačí je pouze nastavit na původní hodnoty. Tuto funkci oceňuji opravdu nejvíce. Celkem je v aplikaci šest sekcí úprav. Tou první je základní otáčení, převracení a úpravy horizontu. Druhou sekcí je oříznutí, kde můžete fotografii podle sebe, nebo podle přednastavených formátů ořezat. I pokud už jste při focení použili nějaký z 32 filtrů, další sekci s filtry nepřeskakujte. Můžete zde totiž pomocí posuvníků upravit intenzitu filtrů, ale hlavně jas, kontrast, ostrost, saturaci a odstíny. Čtvrtá sekce je také velmi pěkná, nabízí celkem 28 textur, které podle mého názoru strčí do kapsy většinu konkurenčních aplikací. Mezi nimi si vybere opravdu každý. Když už máte z větší části upraveno, stačí obrázek dopilovat. Na to poslouží známý Tilt-Shift efekt, čili rozmazání a druhý efekt je Vignette, tedy ztmavení okrajů fotografie. Třešničkou na dortu už je jen poslední sekce s rámečky, kterých je celkem 16 a i když je nemůžete upravovat, občas se některý hodit bude.

Fotografie upravená pomocí Wood Camera

Wood Camera není revoluce. Rozhodně nenahradí Camera+, Snapseed a podobné. Ovšem jako skvělá alternativa k těm lepším foto aplikacím poslouží velmi dobře. Vadí mi sice absence uzamčení autofocusu + expozice a také klasické „zpět / vpřed“, ale na druhou stranu nedestruktivní úpravy a některé pěkné filtry a hlavně textury to vyváží. Wood Camera stojí normálně 1,79 eur, nyní je však za 0,89 euro a pokud vás fotografování iPhonem baví, určitě jí dejte šanci.

[app url=„https://itunes.apple.com/cz/app/wood-camera-vintage-photo/id495353236?mt=8“]

Jsem student, co se zajímá o IT svět, Apple  a píše pro několik jablečných webů.

Všechny články autora

Diskuze k článku

    já vám nevím. Tohle a řada dalších věcí je pouze náhražka toho skutešného. Koupíte si telefon za 20k a potom děláte fotky, které vypadají jako z foťáku za 500,-. Koukněte se kolem sebe a zkuste si všimnout, co všechno takhle zbytečně nahrazujeme..

celý text

Čtěte více.