Zavřít reklamu

Již několikrát se mi stalo, že jsem si vlivem vlastní nepozornosti smazal z iOS zařízení omylem nějaké dokumenty nebo hlasové poznámky. Když jsem měl štěstí a stihl si je dříve zazálohovat přes iTunes nebo iCloud, mohl jsem provést obnovu zařízení, ale když žádná záloha nebyla, myslel jsem, že už svá data nikdy neuvidím. V určitých případech vás ale dokáže zachránit aplikace iMyfone D-Back pro Mac.

D-Back je jako určený pro takové situace, kdy se minimálně na první pohled zdá, že jste navždy ztratili nějaká data z iPhonu nebo iPadu. Vývojáři z iMyfone se snažili vytvořit takovou aplikaci, která dokáže zachránit smazaná nebo jinak ztracená či poškozená data z iOS.

Příkladů, jak můžete přijít o svá data, je mnoho, ale častý scénář přichází například s typickou černou obrazovkou či svítícím logem jablíčka bez možnost jakéhokoliv spuštění. iMyfone D-Back dokáže zachránit data ze zařízení, které je nefunkční po softwarové stránce.

Typickým příkladem je dovolená, kdy jste obvykle delší dobu mimo dosah Wi-Fi, abyste mohli svá data pravidelně zálohovat. Týden fotíte u moře, fotografie nemáte zazálohované, a pak je z nějakého důvodu – ať už vinou chyby softwaru nebo vaším přičiněním – ztratíte. Apple sice má pro tyto případy koš, ze kterého lze ještě několik dní smazané fotky vytáhnout, ale jakmile projde expirace, nemáte již žádnou šanci. Navíc v případě poznámek nebo diktafonu žádný „záchranný koš“ neexistuje.

Zdroj: Redakce Jablíčkář.cz

Aplikace pochopitelně není všespásná a nedokáže zázraky. Vyhledávat umí smazané zprávy, seznamy posledních hovorů, kontakty, videa, fotografie, kalendáře, historii Safari, hlasové poznámky, připomínky, psané poznámky nebo i historii na komunikačních nástrojích, jako jsou Skype, WhatsApp nebo WeChat, ale pochopitelně nejprve musí vyhodnotit, jak je zařízení poškozené a zda z něj vůbec data dokáže vytáhnout.

Do softwarově poškozených zařízení se snaží stáhnout a nainstalovat ten nejnovější software a firmware, což dokáže vyřešit například problém s černou obrazovkou, zamrznutým obnovovacím režimem apod., a v případě potřeby spolupracuje také se zálohami v iTunes a na iCloudu, takže případná ztracená data lze hledat i uvnitř těchto záloh.

Bez hesla ani ránu

Aplikace umí také obnovit data ze zařízení, které prošlo jailbreakem, u kterého jste zapomněli bezpečnostní kód nebo bylo napadeno nějakým virem. Nečekejte však, že vám aplikace obnoví blokované zařízení na operátora či kradený iPhone. U každé obnovy poškozeného zařízení je potřeba zadat heslo k iCloudu. iMyfone D-Back si pak pochopitelně neporadí s hardwarovými problémy, jako když se vám třeba porouchá základní deska.

Zdroj: Redakce Jablíčkář.cz

Jakmile aplikace nalezne vaše ztracené či smazané soubory, všechny je vám přehledně podle typu zobrazí. Následně je můžete buď nahrát zpět do daného zařízení či si je uložit do počítače. Osobně jsem zkusil připojit i primární iPhony a iPady, které každý den používám. Celkem jsem se divil, kolik jsem toho již smazal a co vše by se dalo znovu obnovit. Jako právě zmíněné poznámky.

Jednotlivé možnosti obnovy jsou seřazené v přehledném panelu po levé straně a pro úspěšný postup stačí následovat jednoduché kroky. Každá obnova je trochu jiná, protože vždy záleží na tom, co a jak se přesně obnovuje – zda z poškozeného, zablokovaného nebo funkčního iOS zařízení. V každém případě se připravte, že celý proces se může natáhnout klidně na více než hodinu.

iMyfone D-Back funguje nejen na Macu, ale také na Windows. Cena je sice vysoká, ale k dispozici je testovací verze, kde si můžete vyzkoušet, jak aplikace funguje. Investovaných 50 dolarů (1 200 korun) se nakonec může ukázat jako malicherných, když vám například zachrání celou sbírku fotografií z dovolené.

Diskuze k článku

  Ruku na srdce-neni lepsi si koupit Lumii s win 10 a vse mit na sd karte?

  Jojo

  Eplsystem je proste na pičuuu

  Lumii s Win 10? Na SD kartě? A co takhle třeba zase začít používat diskety nebo floppy disky, pokud vůbec víte co to je. ?

  Souhlasím s Jiří Brož. Já byla kdysi velký zastánce Androida a odsuzovala jsem Apple o sto šest, ale ted jsem změnila názor. Apple není tak špatný, jak jsem si myslela a rozhodně nemohu říct, že IOS je na p***. Každý má něco do sebe a každému něco jiného sedí. Nekomu se zamlouvá uvedený Win 10, jinému se líp ovládá Android. Ale předtím, než začnete odsuzovat tento systém, vyzkoušejte si to radši.

  Neměl by tento článek být označen za PR? Na konkurenčním webu vyšel podobný sponzorovaný článek k aplikaci na Android se shodnou funkcí. Weby obou programů jsou podobné a ta Androidová nabízí i iOS solution, i když obojí koexistují pod jiným ltd, tipuji, že skutečný vývojář bude shodný.

celý text

Čtěte více