Zavřít reklamu

Komerční sdělení: Plánujete dovolenou a vybíráte auto, které si pronajmout pro vaše toulky? Volte chytrý pronájem a stáhněte si do mobilu ty neoblíbenější aplikace, které pomohou s výběrem a které zajistí pohodovou dovolenou ve vypůjčeném voze.

Mobilní aplikace na pronájem auta šetří čas, peníze i nervy. Díky nim najdete, co hledáte za pár minut, navíc budete hned od počátku vědět, kolik za vámi zvolený typ vozu zaplatíte. Každá aplikace by totiž měla uživatelům dát jasné informace.

 • O zemích, ve kterých si lze v rámci aplikace auta pronajmout.
 • O ceně vámi vybraného automobilu.
 • O nabídce konkrétních typů vozů.
iPad The Fork
Zdroj: Pexels

Samozřejmostí by mělo být i jednoduché hledání, kde si snadno nastavíte:

 • typ převodovky,
 • palivo,
 • typ a třídu vozu,
 • vybavení auta,
 • místo pronájmu.

Jednoduše si tak vyberete na dovolenou auto s dostatečně velkým kufrem, ať nemusíte nějaká zavazadla nechávat doma, pro romantický výlet po pobřeží zas padne volba na kabriolet, i přestože majitelem žádného takového vozu nejste.

Jaké jsou nejlepší mobilní aplikace pro pronájem automobilu?

 1. HoppyGO

Mobilní aplikace HoppyGo není klasickou autopůjčovnou, nýbrž carsharingovou službou, která spojuje ty, kteří mají auto a chtějí ho pronajmout, s těmi, kteří nemají auto a chtějí si ho půjčit. Aplikace se chlubí jednoduchou rezervací přímo z mobilu a slušnou základnou, vybírat lze z více jak 1 500 aut.

 1. Skyscanner

Jako se může na dovolené hodit průvodce po dané zemi, stejně tak může přijít vhod i aplikace Skyscanner. Ta kromě vyhledávání výhodných letenek a hotelů, najde i půjčovnu aut. Jakmile si v aplikaci vyberete typ vozu, vyskočí vám nabídka zahraničních půjčoven s možností místa vyzvednutí a vrácení.

iPhone-X-plocha-nahled
Zdroj: Unsplash
 1. CAR4WAY

Aplikace CAR4WAY nezajistí jen auto na dovolenou, skvěle poslouží i těm, kteří mají být v nekřesťanskou hodinu na letišti, kam je nemá, kdo odvézt. Jedná se o ryze českou společnost, tudíž v zahraničí tuto službu nehledejte. V rámci CAR4WAY lze využít pronájem vozu z autopůjčovny, nebo carsharingu.

 1. AVIS

Také aplikace AVIS umožňuje rychlé půjčení auta na cestách. Při pronájmu se obejdete bez složitého papírování a bez front. Díky online rezervaci stačí přijít a vyrazit s autem za poznáním. Vozidlo lze vybrat přesně podle vašich požadavků a v případě, že si rezervaci rozmyslíte, můžete konkrétní typ auta ještě změnit nebo uprgradovat.

Vhodných aplikací na pronájem vozu, ať už na dovolenou, toulky Českem nebo odvoz na letiště, je ale samozřejmě ještě celá řada. Mezi další patří například SIXT, Cars-scanner, Bocubo, Carngo, Europcar nebo Hertz. Stačí si jen vybrat. Některé nabízí vozy jen z vlastní nabídky, jiné poskytují výběr z více autopůjčoven.

Diskuze k článku

Diskuze není pro tento článek otevřena.

Čtěte více