Zavřít reklamu

Apple se se svou technologií MagSafe trefil do černého. Dal totiž výrobcům příslušenství možnost vymýšlet pro ni originální a užitečná příslušenství, u kterých nemusíte lepit žádné magnety na zařízení či jejich kryty. Yenkee Magnetic wireless charger 15 W s označením YSM 615 je přesně takovým produktem, který z MagSafe jasně těží. 

Jedná se o perfektní řešení do vašeho auta, které je určeno pro iPhony 12 a 13, za chvíli samozřejmě i novinkovou řadu v podobě iPhonů 14. Jde tedy o MagSafe držák, který vložíte do mřížky ventilace svého vozu, takže je velice flexibilní jak na umístění, tak samotnou polohu telefonu. Žádné čelisti netřeba, vše drží magnety.

MagSafe s 15 W 

Samotný držák se skládá ze tří kusů. První je tělo, na jehož kulový kloub nasadíte matici a magnetickou hlavu. Tu poté maticí utáhnete podle toho, jak chcete, aby byla pevná. Hlava pak ze spodní strany obsahuje USB-C konektor, do kterému připojíte přibalený metrový kabel, který je na druhém konci zakončený konektorem USB-A. A to je rozhodně dobře, protože automobily USB-C ještě příliš nepřijaly, a hlavně klasické USB je rozšířeno i napříč staršími vozy. V podstatě tak žádný adaptér do auto zapalovače ani nepotřebujete.

Hlava má poté po obou svých stranách LED, které modře signalizují nabíjení. To samozřejmě probíhá bezdrátově dle technologie MagSafe. Yenkee uvádí, že jeho nabíječka podporuje rychlé nabíjení výstupním výkonem až 15W (umí ale i 5, 7,5, nebo 10 W), tedy to, co právě MagSafe dovoluje. Díky chytrému čipu pak nabíječka rozpozná vaše zařízení a začne jej nabíjet optimálním výkonem. 

Pro dosažení rychlého nabíjení je ale nutné, aby byl k nabíječce připojen adaptér s technologií QC 3.0 nebo PD 20W. V takovém případě se vám na displeji iPhonu zobrazí i MagSafe animace. Udávaná účinnost nabíjení je 73 %. Bezdrátová technologie Qi zajišťuje kompatibilitu i s ostatními telefony, v balení ale nenajdete žádné nálepky, které byste jim aplikovali na záda, aby na držáku ideálně držely.

Maximální flexibilita 

Tělo nabíječky má velice pevné čelisti, takže ve ventilací mřížce drží naprosto příkladně. Můžete jej podepřít ještě nožkou, která má možnost volného nastavení přesně tak, aby to vyhovovalo právě libovolnému řešení ve voze. Díky kulovému kloubu lze hlavu natočit podle svých potřeb. Dokonalého úhlu samozřejmě dosáhnete i natočením telefonu, který může být na výšku i na šířku, protože magnety jsou kruhové a můžete jej tedy otočit po celých 360°.

Držák je vybaven detektorem cizích předmětů a ochranou proti přehřátí, vstupnímu přepětí i výstupnímu nadproudu. Hmotnost celého řešení bez přiloženého telefonu je jen 45 g, použitý materiál je ABS + akryl. Lehká váha je samozřejmě důležitá k tomu, aby vám s telefonem celé řešení nespadlo. To se nicméně nestalo ani s iPhone 13 Pro Max na hodně děravých jihočeských silnicích. Samozřejmě nevadí ani kryty, ale v tomto případě bych se jich určitě vyvaroval, protože přece jen jde o to, aby váš iPhone na držáku držel co nejpevněji, což s krytem nebude. Celé řešení by nicméně mělo udržet 350 g. 

Jestli tedy na své cesty sháníte ideálně malý, lehký a maximálně flexibilní držák, který nechcete mít na palubní desce ale ve ventilační mřížce svého vozu, je Yenkee YSM 615 vlastně ideální. Cena 599 Kč pak rozhodně není nijak přemrštěná, a to vzhledem k MagSafe technologii i 15W nabíjení. 

Yenkee Magnetic wireless charger 15 W koupíte například zde

.