Zavřít reklamu

Společnost Apple nedávno obohatila řady svých zaměstnanců o posilu z Tesly. Steve MacManus pracoval v Muskově automobilce jako inženýr, na starost měl exteriér i interiér vyráběných vozů. Je to už poněkolikáté, co do cupertinské společnosti přešla posila z Tesly – v březnu letošního roku například do Applu přišel bývalý viceprezident řídicích  systémů Michael Schwekutsch, loni v srpnu zase Doug Field.

Podle údajů na svém profilu na síti LinkedIn MacManus nově v Applu působí na pozici senior ředitele. V Tesle působil od roku 2015 a automobilový průmysl mu rozhodně není cizí – pracoval například v Bentley Motors, Aston Martin nebo Jaguar Land Rover. Bloomberg uvádí, že by Apple mohl využít MacManusovy zkušenosti (nejen) s navrhováním interiérů při vývoji vlastního vozu, o jehož realizaci se střídavě spekuluje již řadu let. Své schopnosti a zkušenosti by ale MacManus mohl uplatnit i u dalších projektů. Apple přestup prozatím nijak nekomentoval.

K přebíhání zaměstnanců mezi Teslou a Applem dochází relativně často, a tyto přechody jsou často příčinou jistých tlaků. Sám Elon Musk v jednom ze svých rozhovorů v roce 2015 označil Apple za „hřbitov Tesly“, někteří analytici zase hovoří o možném partnerství mezi Cookovou a Muskovou firmou.

O tom, že Apple vyvíjí vlastní autonomní vozidlo (stejně jako o tom, že projekt ukládá k ledu) se spekuluje již řadu let, jednoznačné důkazy pro ani proti ale zatím neexistují. Mluví se jak o vývoji samořiditelného vozu jako takového, tak i o vývoji softwaru. Známý analytik Ming-Chi Kuo předpovídá příchod vozu značky Apple na rok 2023 – 2025.

apple-car-concept-renders-idrop-news-4-squashed

Zdroj: Bloomberg

.