Zavřít reklamu

Mezi mé oblíbené konzolové hry vždy patřilo GTA: San Andreas. Kromě bezhlavého střílení na vše, co se hýbe, a nebezpečného řízení všeho, co má dvě kola, jsem si užíval létání jetpackem. Bavilo mě se jen tak vznášet nad městem a u toho střílet nebo zkoušet volný pád. Všechny tyto zážitky se mi vybavily především díky hře Piloteer. Ta se pro tento týden dostala do výběru App of the Week a je v App Storu ke stažení zdarma.

Piloteer mají na svědomí vývojáři z Fixpoint Productions, kterým se podařilo vytvořit akční hru, jež na první pohled může vypadat primitivně, ale rozhodně tomu tak není. Hlavním principem hry je ovládat hlavní postavu, která má na zádech připnutý jetpack, tedy tryskový batoh, díky kterému můžete létat ve vzduchu. Piloteer ovládáte pomocí dvou tlačítek umístěných na kraji displeje, jimiž se ovládá pravá a levá tryska.

Zdroj: Redakce Jablíčkář.cz

Jsem si téměř jist, že prvních pár minut hraní budete neustále umírat a podaří se vám vylétnout sotva pár centimetrů nad zem. Piloteer je totiž velmi těžký na ovládání a každý hráč musí nalézt způsob, jak efektivně využít trysek a tím svou postavu ovládat. Jakmile pochopíte základní princip ovládání, můžete se směle pustit do plnění úkolů a misí, ve kterých získáváte medaile a tím postupujete ve hře dál. Některé úkoly jsou velmi snadné, například přeletět z lavičky na střechu stánku, až po těžší akrobatické úkoly či seskoky z letadla nebo ruského kola.

V Piloteer nechybí ani režim volného letu a hned tři zajímavé herní světy. Na druhou stranu hra nenabízí zvlášť oslnivou grafiku, a tak je její hlavní předností rozhodně herní koncept. Zajímavostí je i to, že všechny vaše lety jsou automaticky nahrávány, a tak se můžete na svá letecká čísla podívat zpětně nebo je sdílet.

Myslím si, že stejně jako já budete mít občas chuť vyhodit iPhone či iPad z okna, jelikož ze začátku budete mít na kontě více úmrtí než úspěchů. Pokud ale máte rádi výzvy a chcete zažít alespoň virtuální pocit létání, hru vřele doporučuji. Skvěle se hodí i na zkrácení dlouhého času.

Pokud vás hra zaujala, není nic jednoduššího, než si ji stáhnout z App Storu.

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více