Zavřít reklamu
iWant

Spotify testuje ovládání pomocí hlasových příkazů

iWant

Podle ohlasů na internetu to vypadá, že se vývojáři aplikace Spotify rozhodli přidat novou funkci, jež umožní ovládání hlasovými povely. Podle prvních informací se zdá, že je tato novinka dostupná jen pro malou skupinku uživatelů/testérů, dá se však očekávat, že se bude s postupem času tento kruh rozšiřovat. Spotify tak reaguje na trend posledních měsíců, které v tomto ohledu nastavil Amazon se svou Alexou, Google se svou službou Home a nyní i Apple s HomePodem a Siri.

Nové hlasové ovládání zatím disponuje jen základními funkcemi, mezi které patří například vyhledávání svých oblíbených umělců, specifických alb či jednotlivých songů. Hlasové ovládání jde použít také v případě vybírání a přehrávání playlistů. Dle prvních obrázků od těch, kteří tuto novinku testují, to vypadá, že se hlasové ovládání aktivuje kliknutím na nově umístěnou ikonku. Iniciace je tedy manuální.

Momentálně hlasové příkazy podporují pouze angličtinu, jak to bude s rozšířením na ostatní jazyky zatím není jasné. Podle prvních ohlasů nový systém funguje poměrně rychle a spolehlivě. Reakce jsou prý zhruba stejně rychlé, jako v případě Siri v reproduktoru HomePod. Nějaké drobné chyby se v rozpoznávání jednotlivých příkazů našly, nešlo však prý o nic zásadního.

Hlasové příkazy jsou údajně použitelné pouze pro hledání a přehrávání hudebních souborů, které se v nachází v knihovně Spotify. Na obecnější dotazy (jako například „co jsou Beatles“) aplikace neodpoví –  nejedná se o inteligentní asistentku, jde pouze o schopnost zpracovávat základní hlasové příkazy. V posledních týdnech se hovoří o tom, že i Spotify připravuje uvedení nového bezdrátového reproduktoru, který by byl konkurencí k HomePodu a ostatním zavedeným produktům. Podpora pro hlasové ovládání by tedy byla logickým rozšířením schopností této populární platformy. Co je na tom pravdy je ovšem ve hvězdách.

Zdroj: Macrumors