Zavřít reklamu

Technologie AirPrint funguje skvěle. Stačí spárovat tiskárnu s vaší Wi-Fi sítí a můžete vesele tisknout z iPhonu či jiného iOS zařízení. Má to však jeden háček – tato technologie je stále vcelku obskurní. Pokud nevlastníte novější tiskárnu Canon či jednu z hrstky dalších, které AirPrint podporují, nezbývá vám než připojení skrze (čím dál dražší) router AirPort nebo klasicky USB kabelem.

Naštěstí ale existuje ještě jedna alternativa – aplikace Printer Pro od známé vývojářské firmy Readdle. Ta vám umožní tisknout na jakékoliv bezdrátové tiskárně na stejné Wi-Fi síti. Nastavení je zcela jednoduché, stačí nainstalovat aplikaci, vybrat tiskárnu a provést rychlé nastavení tiskových okrajů.

Přímo z aplikace pak můžete tisknout fotografie z aplikace Obrázky a nově také dokumenty v iCloud Drive. Kromě toho je také možné různé soubory do aplikace importovat, a to skrze tlačítko „Otevřít v Printer Pro“. Tuto možnost najdeme například u webových stránek, e-mailů a jejich příloh, aplikací sady iWork nebo úložiště Dropbox.

Printer Pro nabízí základní nastavení, jako je orientace stránky, úpravu velikosti (škálování i tisk více stránek na jeden list) nebo velikost listu a počet kopií. Řada pokročilých funkcí dostupných na počítači pochopitelně chybí, ale aplikace na druhou stranu funguje velice spolehlivě a rychle a je díky dobrému designu také uživatelsky přívětivá. K tomu všemu je navíc v tomto týdnu nikoli za běžných 6,29 eura, ale zdarma.

[app url=https://itunes.apple.com/cz/app/printer-pro-print-documents/id393313223?mt=8]

.