Zavřít reklamu

Není tiskárna jako tiskárna. Tiskárny nemusí vždy nutně sloužit jen pro tisk dokumentů nebo fotografií – existují také mini tiskárny sloužící k přímému tisku na nejrůznější povrchy. Tiskárnou takového typu je i COLOP e-mark create, která je vhodná pro ty, kteří se věnují kreativní tvorbě diářů a zápisníků, nebo si třeba jen chtějí doma či v kanceláři kreativně a kvalitně označit své věci. Co na tiskárnu říkáme my?

Balení

Tiskárna COLOP je opravdu kapesní, čemuž odpovídá i její balení. COLOP e-mark create je uložena v dobře vypadající černé krabičce z pevného kartonu s vrchním otevíráním, a kromě tiskárny samotné v balení nalezneme i nabíjecí kabel a cartridge. V balení dále najdete návod a přehledné údaje o tom, jak do tiskárny umístit kazetu s inkoustem.

Vzhled a zapojení

Vzhled obvykle není to, co bychom zrovna u tiskáren řešili, tento kousek ale zkrátka vypadá opravdu pěkně. COLOP e-mark create skutečně pohodlně, bezpečně a spolehlivě padne do ruky – neklouže, nikde netlačí a výborně se drží. Má elegantní zaoblený tvar, drobné rozměry, a je vyrobená z pevného, dobře vypadajícího plastu. Tělo tiskárny sestává z nabíjecí baterie a spodní části pro nabíjení. Samotné nabíjení probíhá za pomoci kabelu po připojení do sítě. Cartridge s inkoustem je dalším prvkem, který mě velmi příjemně překvapil – navzdory malým rozměrům vystačí na opravdu velké množství tisku, takže výsledné náklady jsou až směšně nízké. Další z velmi příjemných vlastností tiskárny COLOP e-mark je její lehkost a odolnost. Určitě se nemusíte bát, že by pro vás její držení bylo nepříjemné, nebo že by vás po chvilce používání začala bolet ruka. Práce s tiskárnou je navíc opravdu čistá – nehrozí zašpinění dlaní, prstů, ani okolních povrchů. Tiskárna se nabíjí s pomocí zmiňovaného kabelu, který připojíte k její dokovací stanici. Tiskárna COLOP e-mark create je poté ještě opatřena LED diodami, takže při nabíjení i při tisku svítí a dávají vám signál o tom, zda do tiskárny dorazila příslušná data, probíhá tisk nebo nabíjení.

Funkce a propojení s chytrým telefonem

COLOP e-mark dokáže vytisknout vámi navržený design na nejrůznější druhy povrchů. Můžete s její pomocí tisknout na papírové dopisy, do diářů a zápisníků, použít ji třeba k tisku na stuhy pro dárkové balení nebo pro účely označení krabic s uloženými předměty – fantazii se v této oblasti rozhodně meze nekladou. V přiloženém návodu na první zapojení tiskárny (které je mimochodem opravdu velice snadné a návod je dokonale srozumitelný) naleznete QR kód, s jehož pomocí si můžete stáhnout aplikaci pro připojení tiskárny k vašemu smartphonu. Na návodu najdete také SSID tiskárny a heslo, díky čemuž produkt propojíte s telefonem – úspěšné propojení poznáte podle zvukového signálu z tiskárny. Po první zkušebním tisku se můžete bez obav pustit do tvoření. V aplikaci COLOP najdete řadu různých tematických motivů, které můžete jednoduše, ale efektivně upravovat – nabídka se neomezuje jen na motivy na papír, ale například i na pásky na ruku, skleničky, dózy, stuhy a další předměty. Díky tomu je tiskárnu COLOP e-mark create využijí jak řadoví uživatelé, tak i různé firmy. Práce s ní je navíc rychlá a tiskárna bez problémů svižně zvládne i tisk o větším objemu. Aplikace je díky šablonám vhodná i pro začátečníky, můžete si zde ale od samých základů vytvořit i vaše vlastní motivy. Tiskárna si umí dokonce poradit i s fotografiemi (musíte brát v potaz drobné rozměry výsledného tisku) a své motivy si můžete v aplikaci uložit pro pozdější opakované použití. Uživatelské rozhraní aplikace je přehledné, její ovládání je snadné a rychlé.

Závěrem

Kapesní tiskárna Colop e-mark create mě po všech stránkách opravdu velmi příjemně překvapila a v podstatě jí nelze nic vytknout. Jejími hlavními benefity jsou rychlost a jednoduchost práce, spolehlivost a lehkost. S tiskárnou není třeba se složitě „zaučovat” – vše zkrátka skvěle funguje od samého počátku. Tiskárna je navíc prakticky univerzální, můžete ji použít na řadu povrchů včetně dřeva, a tisk je opravdu vysoce kvalitní. Příslušná aplikace je podle všeho každou chvíli aktualizována a k tiskárně lze zakoupit bohatou škálu nejrůznějšího příslušenství od ochranných obalů až po nejrůznější štítky a stuhy. Pro kreativní jedince se tiskárna Colop e-mark create stane vysoce návykovým a zábavným doplňkem, pro řadu firem, jako jsou třeba svatební nebo eventové agentury, zase vysoce užitečným pomocníkem.

colop e-mark create black recenze fb
Tiskárna e-mark create kombinuje kompaktní rozměry a prvotřídní kvalitu.

Exkluzivní dárek pro naše čtenáře

Ve spolupráci se společností COLOP jsme pro naše čtenáře připravili exkluzivní akci. Pokud totiž do poznámky k objednávce zadáte kód ve znění LSA, přijdete si tak na skvělý bonus v hodnotě více než 2 000 korun zcela zdarma. Díky této akci tak mimo samotné tiskárny a cartrige získáte i dva držáky na stuhy, 15mm a 25mm stuhy, praktické pouzdro a vytříbené štítky.

.