Zavřít reklamu

Webové služby Applu včetně App Storu, Mac App Storu, iBooks Storu či Apple Music postihl problém, kvůli kterému špatně funguje vyhledávání. Pokud uživatel například hledá konkrétní aplikaci, App Store mu sice vrátí celou řadu výsledků, ale bohužel ne ty, které by vrátit měl. Pokud tedy hledáte například „Spotify“, výsledkem vyhledávání jsou příbuzné aplikace jako například SoundHound. Sama aplikace Spotify ale nikoliv.

Na problém si stěžuje celá řada uživatelů a vypadá to, že se jedná o chybu globální. Bug se navíc vztahuje i například na vlastní aplikace Applu, takže pokud budete v Mac App Storu hledat například Xcode, obchod vám ho nenabídne. Stejný problém mají lidé i s hudbou, knihami a dalším digitálně distribuovaným obsahem.

Chybu již zaregistroval i Apple a informoval o ní na příslušném webu. Firma se již i vyjádřila ve smyslu, že o problému ví a pracuje na jeho odstranění. Apple zároveň potvrdil, že žádné aplikace nebyly z App Storu staženy. Přítomny v obchodě tedy jsou a problém spočívá pouze v jejich vyhledávání.

Zdroj: 9to5Mac

Student Mediálních studií na UK. Žiju technologiemi, sportem, politikou a literaturou.

Všechny články autora

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více.