Zavřít reklamu
Zdroj: Redakce Jablíčkář.cz

Firma IBM tento týden vydala další várku aplikací ze série Mobile First for iOS a rozšířila tak své portfolio o dalších 8 softwarových produktů zacílených na korporátní sféru. Nové aplikace jsou zacíleny na využití ve zdravotnictví, pojišťovnictví a v maloobchodu.

Největší pozornosti se tentokrát dočkal sektor zdravotnictví a hned čtyři z osmi aplikací cílí právě na pomoc zaměstnancům v oboru zdravotní péče. Nové aplikace mají za cíl především pomoci zdravotnickému personálu ke snazšímu a pohodlnějšímu přístupu k datům o pacientech, ale jejich schopnosti jsou širší. Nové aplikace umí spravovat seznamy úkolů pomocného personálu v konkrétních částech nemocnice i například vyhodnocovat a spravovat diagnózy pacientů, kteří se nachází mimo nemocnici.

Zdroj: Redakce Jablíčkář.cz

Další čtyři aplikace vzniklé v důsledku důležité spolupráce Applu a IBM pokrývají oblast maloobchodu či pojišťovnictví. Nové aplikace se ale dočkal také sektor dopravy. Software s názvem Ancillary Sale je určen pro stewardy a letušky, přičemž jim i cestujícím by mohl učinit život zase o kapku snazším a modernějším.

Díky Ancillary Sale může personál v letadle jednoduše prodávat cestujícím nadstandardní služby spojené s přepravou, jídlo či nápoje, a to s platbou přes Apple Pay. Aplikace si navíc pamatuje nákupy a preference cestujících, takže jim při dalších letech nabízí zboží a služby založené na jejich předchozím chování.

Společnosti Apple a IBM svou spolupráci s cílem lépe proniknout do podnikové sféry oznámily loni v červenci. První série aplikací dorazila k zákazníkům v prosinci a další várka následovala začátkem března letošního roku. Každá aplikace, která vzešla ze spolupráce těchto dvou firem, je navržena exkluzivně pro iPhone a iPad. IBM se ve vývoji věnuje především funkční stránce věci, která zahrnuje maximální bezpečnost aplikací a jejich širokou možnost přizpůsobení na míru danému podniku. Apple naopak pracuje na tom, aby se aplikace držely konceptu iOS, byly dostatečně intuitivní a měly kvalitní uživatelské rozhraní.

Projektu MobileFirst for iOS je věnována speciální stránka na webu Applu, kde si můžete prohlédnout i kompletní nabídku profesionálních aplikací.

Zdroj: MacRumors

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více