Zavřít reklamu

Wi-Fi routery od Applu pomalu upadají v zapomnění. Společnost se jim nicméně i nadále okrajově věnuje, alespoň co se týká aktualizací firmwaru. Důkazem je i nejnovější Update 7.9.1 pro AirPort Extreme a AirPort Time Capsule, konkrétně pro modely s podporou standardu 802.11ac.

Nová aktualizace je ryze bezpečnostní a obsahuje opravy chyb, kterých mohl využít potencionální útočník. Za pomoci nich pak bylo možné na síťovém prvku například odepřít přístup k některým službám, získat obsah paměti nebo dokonce spustit libovolný kód.

Apple také vylepšil proces obnovy zařízení do továrního nastavení, při kterém v určitých případech nemusela být odstraněna veškerá data. Kompletní výčet záplat, které Update 7.9.1 přináší, uvádí společnost v oficiálním dokumentu na svých webových stránkách.

Konec jedné ságy

Apple oficiálně ukončil vývoj a výrobu routerů z řady AirPort už před více než rokem. Hlavním důvodem pro ukončení veškeré snahy v tomto produktovém segmentu byla údajně tendence společnosti soustředit se více na vývoj v oblastech, které tvoří značnou část jejích příjmů, tedy především iPhonů a služeb.

Produkty byly v nabídce do doby, než se vyprodaly veškeré skladové zásoby, což v případě oficiálního Apple Online Storu zabralo přibližně půl roku. Aktuálně nejsou produkty AirPort dostupné už ani u autorizovaných resellerů a ostatních prodejců. Jedinou možností je tak zakoupit router z druhé ruky skrze bazarové portály.

airport_roundup

Všechny články autora

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více.