Zavřít reklamu

Společnost Apple dnes v noci oficiálně ukončila výrobu routerů z produktové řady AirPort. Tento krok tak navazuje na loňskou zprávu o tom, že se ukončil softwarový vývoj a žádný další nástupce této řady se neplánuje. Oznámení o kompletním zrušení této produktové řady potvrdil mluvčí společnosti Apple zahraničnímu serveru iMore.

Ukončení prodeje se týká tří produktů a to AirPort Express, AirPort Extreme a AirPort Time Capsule. K dispozici budou do vyprodání zásob a to jak na oficiálním webu Applu, tak u dalších prodejců ať už v síti Apple Premium Reseller nebo v dalších obchodech třetích stran. Jakmile se však vyprodají, další už nebudou.

Výše uvedené routery se dočkaly poslední hardwarové aktualizace v roce 2012 (Express), resp. 2013 (Extreme a Time Capsule). Před dvěma lety pak Apple začal s postupným ukončováním softwarového vývojového procesu a zaměstnanci, kteří na těchto produktech pracovali, byli postupně převedeni pod jiné projekty. Hlavním důvodem pro ukončení veškeré snahy v tomto produktovém segmentu bylo údajně to, aby se mohl Apple více soustředit na vývoj v oblastech, které tvoří značnou část jeho příjmů (tedy především iPhony).

Od ledna je možné na oficiálním webu Applu zakoupit routery od jiných výrobců, mezi které patří například Linksys s modelem Velop Mesh Wi-Fi System. V budoucnu by se zde mělo objevit několik dalších modelů, které budou ‚doporučeny‘ společností Apple. Do té doby je k dispozici dokument, ve kterém Apple uvádí několik tipů, kterými se mohou zákazníci kupující nové routery řídit. Apple v dokumentu popisuje několik specifikací, které by routery měly mít v případě, že chcete docílit bezproblémové spolupráce s Apple produkty. Náhradní díly a softwarová podpora pro modely z řady AirPort budou k dispozici ještě dalších pět let. Poté však nastane úplný konec.

Zdroj: Macrumors

Velký fanoušek Applu a technologií obecně. Ať už jde o počítače, konzole, audio, video a všechno ostatní, co se kolem toho motá.

Všechny články autora

Diskuze k článku

    Odpovídá to orientaci Firmy pod vedením Cooka směrem ke kabelkám. Tohle bylo jedno z posledních zařízení, u kterého nedávalo smysl ho v kabelce nosit, nebo si sním alespoň udělat selfie …

    EPL DĚLÁ VŠE PRO TO, ABY ODRADIL I S´KALNÍ ZÁKAZNÍKY. DŘÍV JSEM NECHÁPAL, JAK NĚKDO MŮŽE NEMÍT AJFON. DNES UŽ SE TĚŠÍM NA NOVINKY OD KONKURENCE, JAK KÚK NA KEYNOTE..

celý text

Čtěte více.