Zavřít reklamu
apple-watch-cook-keynote

Apple podle zpráv serveru 9to5Mac chystá na březen příštího roku velkou konferenci, na které představí druhou generaci hodinek Watch. Ty by měly jít do prodeje hned měsíc poté, tedy necelý rok po vydání první generace. Na konferenci by vedle druhých Apple Watch mohl být představen i nový čtyřpalcový iPhone, který má vycházet z modelu 5s, ale měl by přinést hardware odpovídající dnešním výkonnostním standardům.

Co by mohla druhá generace Apple Watch oproti té první přinést, zatím není jasné. Mark Gurman, který má informace o plánech Applu obvykle z velice dobrých zdrojů, píše, že společnost již v době zahájení prodeje prvních Watch pracovala na nové kameře pro FaceTime hovory, na nových bezdrátových technologiích včetně vlastní Wi-Fi nezávislé na iPhonu a je zřejmé, že v Applu pracují také na vylepšení funkcí týkajících se monitoringu aktivity. Co ale nakonec Apple do hodinek druhé generace přidá, to nevíme.

Jak již bylo nastíněno, očekává se také vydání menšího iPhonu s potenciálním označením „6c“. Čtyřpalcový iPhone je produkt, po kterém řada uživatelů volá, protože iPhone 5s již zastarává a pokud by Apple přišel s adekvátní náhradou, zastáncům menších displejů by jistě udělal radost. iPhone 6 s úhlopříčkou 4,7 palce je již přeci jen větší telefon, který především lidem s kratšími prsty nemusí úplně vyhovovat.

iPhone 5c colors

Nový čtyřpalcový iPhone by dle spekulací mohl nabídnout hardwarovou výbavu někde na půli cesty mezi iPhonem 5s a 6s. V přístroji by údajně mohl zůstat starší fotoaparát s nižším rozlišením, přičemž by ale byl použit nejnovější čip A9.

Pokud Apple svou konferenci skutečně svolá na březen, nebude to až takové překvapení. Minulý rok totiž firma ve stejnou dobu také konferenci uspořádala a navíc přinesla skutečně zásadní novinky. Představen tehdy byl nový 12palcový MacBook s Retina displejem, ResearchKit pro iPhone a došlo také ke zveřejnění podrobnějších informací k chystaným Apple Watch 1. generace. V roce 2012 Apple rovněž využil březnový termín, když představoval vůbec první iPad s Retina displejem.

Zdroj: 9to5mac

Student Mediálních studií na UK. Žiju technologiemi, sportem, politikou a literaturou.

Všechny články autora

Diskuze k článku

  Uvažoval jsem o druhé generaci Apple Watch, ale jestli tam bude kamera, tak ani náhodou …

  Protože nevěřím, že to bude bezpečné. Na notebooku se kamera snadno přelepí a u telefonu si člověk dá pozor. U hodinek je to nepříjemnější.

  Protoze si myslim, ze system nebude 100% bezpecny a nekdo se do ni muze nabourat, jako se to bezne dela u notebookove kamery.

  Četl jste tu aféru s tím softwarem, který si koupila česká policie? Ten bez jakéhokoliv fyzického kontaktu dokázal prokazatelně ovládnout celý systém i u iOS. Nedělejte si srandu z lidí, kteří si cení svého soukromí více, než vy. Prostě neponechávají věci náhodě. :)

  necital a ani takemu zvastu neverim…. ak, tak to islo na jailbreaknutych iPhonoch ale to nie je problem Apple ale uzivatelov

  Nějak si nedokážu představit, co by mě přimělo k přechodu na nové Watch. Osobně využívám akorát notifikace, měření sportu, počasí a čas… Výjimečně spoušť foťáku. Nic jiného mě na hodinkách nezaujalo. Ale uvidíme, s čím se vytasí. Jinak 6c jde mimo mě, počkám si na 7 Plus :-)

  Upřimně, doposud jsem nepobral smysl jakýchkoliv „chytrých“ hodinek, ale jestli druhá generace bude kulatá a SIRI bude do té doby umět česky, tak o nich možná začnu přemýšlet, jako o doplňku. I když ani tak si nejsem jistý, tento produkt mne i přesto, že jsem velký fanoušek Apple nijak a ničím neoslovil…

celý text

Čtěte více.